Binance čelí reguláciám
Binance čelí reguláciám. Zdroj: Shutterstock.com/Natchapol18

Americkí predstavitelia údajne opäť vyšetrujú kryptoburzu Binance. V piatok agentúra Bloomberg informovala, že v spoločnosti skúmajú možné obchodovanie s využitím dôverných informácií a manipuláciu s trhom.

Vyšetrovania CFTC týkajúce sa obchodovania s využitím dôverných informácií

Americkí predstavitelia skúmali, či burza alebo jej zamestnanci profitovali využívaním výhod svojich zákazníkov. Jeden z týchto ľudí uviedol, že vyšetrovatelia komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) v posledných týždňoch oslovujú potenciálnych svedkov.

,,V spoločnosti Binance máme zásadu nulovej tolerancie voči obchodovaniu s využitím dôverných informácií. Máme prísny etický kódex vzťahujúci sa na akýkoľvek typ správania, ktoré by mohlo mať negatívny vplyv na našich zákazníkov alebo priemysel,” uviedol hovorca spoločnosti Binance vo vyhlásení.

Dodali tiež, že bezpečnostný tím Binance má dlhodobé pokyny na vyšetrovanie protiprávneho konania. Hovorkyňa CFTC to odmietla komentovať. Vyšetrovanie CFTC zahŕňa niektorých úradníkov, ktorí pracovali na prípade proti kryptoburze BitMEX.

Minulý mesiac BitMEX súhlasil so zaplatením 100 miliónov dolárov v rámci vyrovnania. CFTC obvinili burzu za to, že umožnila obyvateľom USA obchodovať s derivátmi a že jej chýbali náležité kontroly proti praniu špinavých peňazí.

Mohlo by ťa zaujímať – Binance v boji proti krypto kriminalite prijíma do svojich radov odborníka na dark web

Binance a regulačné problémy

Najväčšia kryptoburza na svete rieši v mnohých krajinách problémy s dodržiavaním predpisov. Agentúra Bloomberg v marci informovala, že burza je predmetom vyšetrovania americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures. Regulátor chcel zistiť, či deriváty kryptomeny kupovali a predávali občania USA na platforme burzy. Následne v máji prišla ďalšia správa, že americké ministerstvo spravodlivosti a IRS vyšetrujú skupinu aj pre pranie špinavých peňazí.

Rastúci zoznam krajín požaduje, aby burza prestala ponúkať služby z dôvodu nedostatku riadnych licencií. Thajsko, Veľká Británia, Malajzia, Hongkong, Taliansko, Singapur a Južná Afrika sú niektoré z krajín, kde burza čelila regulačným problémom.

Prečítaj si taktiež – Binance pripravuje zmeny kvôli regulátorom po celom svete!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre