Kalifornia vedie adopciu kryptomien
Kalifornia vedie adopciu kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/Business stock

Podľa nového prieskumu od Crypto Head sa Kalifornia ukázala ako najprístupnejšia jurisdikcia v USA na kryptomeny. To hlavne vďaka pribúdajúcim číslam bankomatov s kryptomenami a rastúcemu záujmu o digitálne aktíva v populácii štátu. Kalifornia so skóre 5,72 z 10 vytlačila v indexe pripravenosti na kryptomeny New Jersey (5,44), Texas (5,28), Floridu (5,03) a New York (4,29).

Výsledky boli uvedené do tabuliek s použitím metrík, ako sú napríklad:

  • vyhľadávania Google súvisiace s kryptomenami
  • prítomnosť bitcoinových a ďalších bankomatov s kryptomenami
  • počet faktúr spojených s blockchainom, ktoré boli v každom štáte odovzdané

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC – cena smeruje na nový býčí target, kde sa nachádza?

Kalifornia je lídrom

Kalifornia sa umiestnila na prvom mieste vo vyhľadávaní Google v oblasti kryptomien a v počte kryptobankomatov. Tieto pozitívne faktory kompenzujú nedostatok legislatívy zameranej na kryptomeny v štáte.

New Jersey má však najvyšší počet inštalácií kryptobankomatov na 10 000 štvorcových míľ a je tretie najvyššie pri vyhľadávaniach. Texas a Florida tiež dosiahli dobré skóre pokiaľ ide o bankomaty a celkové vyhľadávanie.

Napriek regulačnej neistote sú Spojené štáty naďalej globálnym lídrom v adopcii kryptomien. V roku 2020 objemy obchodu s BTC v USA prekročili objemy Európy, Nigérie a Číny dohromady. V tom istom roku Američania zaúčtovali realizovaný zisk 4,1 miliardy dolárov na svojich kryptomenových obchodoch. To výrazne prevyšuje akúkoľvek inú krajinu. USA tiež vedú svetovú pozíciu v bankomatoch s BTC, čo predstavuje neuveriteľných 86,4 % z celkového počtu inštalácií.

Ostatné metriky adopcie nie sú však ani zďaleka také vysoké. V auguste finančný porovnávací web Finder zaradil USA na 26. miesto z 27 krajín pokiaľ ide o vlastníctvo kryptomien medzi obyvateľmi. Rozvojové trhy, ktoré sú vo väčšej miere závislé na remitenciách – napríklad v juhovýchodnej Ázii a Latinskej Amerike – sa umiestnili oveľa vyššie.

Prečítaj si taktiež – Binance čelí obrovskej kritike a podozreniam po odstúpení riaditeľa v USA – čo očakávať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre