xmr monero

Vývojári kryptomeny Monero (XMR) zameranej na súkromie identifikovali chybu, ktorá by mohla potenciálne ovplyvniť súkromie transakcií používateľov.

V pondelok oficiálny účet Monero na Twitteri varoval používateľov pred „pomerne významnou chybou“. Tá sa objavila v algoritme Monera, konkrétne v systéme určenom na skrytie skutočných výstupných transakcií.

Táto chyba bola prvýkrát identifikovaná vývojárom softvéru Justinom Bermanom a spôsobuje dostatočnú pravdepodobnosť, že výstupné transakcie používateľov budú identifikovateľné.

Vývojári zdôraznili, že chyba nepredstavuje riziko pre žiadne informácie o adresách alebo výške transakcie, ale iba umožňuje sledovať výskyt transakcie XMR. „Finančným prostriedkom nikdy nehrozí riziko krádeže. Táto chyba v oficiálnom kóde peňaženky pretrváva aj dnes,“ poznamenali vývojári spoločnosti Monero.

Novoobjavená chyba má vplyv na transakcie, ktoré sú z minulosti. Aby sa zmiernili potenciálne riziká týkajúce sa ochrany osobných údajov, vývojári spoločnosti Monero odporúčali počkať jednu hodinu alebo dlhšie, kým miniete novo prijaté XMR a dokým komunita nevypracuje opravu v budúcej aktualizácii softvéru peňaženky. Zmiernia sa tak potenciálne riziká ochrany súkromia. Vývojári poznamenali, že na vyriešenie tohto problému sa nevyžaduje úplná aktualizácia siete ani hardvéru.

StormGain

Prečítajte si taktiež poslednú analýzu BTC – Analýza BTC – kde nastane lokálne minimum a odraz smerom nahor?

Monero je lídrom súkromia

Spoločnosť XMR, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014, je hlavnou kryptomenou zameranou na súkromie. Je navrhnutá na podporu bezpečných, súkromných a nevystopovateľných transakcií. Využíva špeciálny typ kryptografie, aby zabezpečila, že všetky jej transakcie zostanú stopercentne nevysledovateľné. Monero je 26. najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie a podľa hodnoty je najväčšou digitálnou menou zameranou na súkromie.

Viaceré globálne finančné regulačné orgány sa pokúsili narušiť súkromie spoločnosti Monero. Minulý rok americká daňová služba ponúkla odmenu až 625 000 dolárov každému, kto dokáže sledovať transakcie Monera.

Chcete sa naučiť obchodovať? V komunite traderov to pôjde rýchlejšie!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.