Bitcoin

Pred pár dňami vyšiel vskutku zaujímavý experiment od portálu Cointelegraph, ktorého redaktori sa vybrali na cestu do Salvádoru, aby nám priblížili, ako v skutočnosti bude fungovať Bitcoin v praxi. Súčasťou reportáže bol okrem iného aj prieskum spokojnosti obyvateľov. Veria ľudia tomu, že by Bitcoin naozaj mohol byť prínosom pre ekonomiku?

O prijatí BTC na Salvádore si môžete prečítať aj tu: Salvádor prijme BTC za zákonné platidlo – z výnosu sa nebudú platiť dane

Aká je situácia v Salvádore?

Bitcoin bol pred mesiacom oficiálne prijatý v Salvádore za zákonné platidlo, čím sa pridal ku americkému doláru. Zákon sa začne uplatňovať od 7.septembra. Obyvatelia budú môcť využívať najväčšiu kryptomenu na nákup tovarov, služieb a samozrejme aj platenie daní a dlhov.

Salvádorský prezident Nayib Bukele vidí v prijatí Bitcoinu obrovskú príležitosť až pre 70 % miestneho obyvateľstva, ktoré v podstate nemá žiadny prístup k bankovým službám. Bitcoin môže okrem iného prilákať veľké množstvo investorov, ktorí dodajú štátu nové pracovné miesta.

StormGain

Aktuálne prebieha do konca tohto mesiaca 50% zľava na všetky naše VIP balíky členstiev. Pridaj sa k nám do skupiny a naučíš sa aj sám robiť takéto analýzy. Pochopíš, ako funguje trh, a hlavne naši traderi budú tvoja pomocná ruka pri tvorbe obchodného systému. »»Objednať prístup do VIP členstva!««

Opozícia stále v obavách

Podľa opozičných politikov a analytikov je najväčšou hrozbou pre ekonomiku krajiny najmä vysoká volatilita Bitcoinu.

Prečítajte si tiež: Bitcoin čelí v Salvádore prvým vážnym protestom – ustojí krajina tento tlak?

Ďalšou veľkou obavou je nedostatočné rozšírenie internetu v krajine ako aj katastrofálne informovanie ľudí o kryptomenách. Prezident však prisľúbil v krajine vybudovať potrebnú infraštruktúru. V tej má byť zahrnutá inštalácia 1500 Bitcoinových bankomatov a zrealizovanie vládnej peňaženky, ktorá ľuďom zaručí okamžitú konverziu BTC na USD.

Bude to stačiť na úspech Bukeleho menového experimentu? Odpoveď na túto otázku nájdete v priloženom videu vyššie.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.