compound

O blížiacej sa kríze hovoríme na Kryptomagazíne takmer každý týždeň. Obchodná vojna, problémy s Brexitom a finančná nestabilita v mnohých krajinách Afriky a Južnej Ameriky aktuálne spôsobujú to, že investori sú poriadne v strehu. A niet sa čomu diviť. Veď akákoľvek maličkosť na trhoch môže naštartovať domino efekt, ktorý poženie globálnu ekonomiku do výrazného spomalenia, miernej recesie alebo v najhoršom až globálnej krízy. Čokoľvek z toho sa môže udiať, avšak milionári sa na to už pripravujú už teraz.

Milionári začali hromadiť cash

High-net worth individuals (HNWIs – ľudia s vysokou hodnotou čistého majetku) sú aktuálne v strehu. Ide o skupinu ľudí, ktorých hodnota majetku je vyššia ako 1 milión dolárov. No a presne táto skupina sa pomaly, ale isto začína pripravovať na budúce mesiace plné neistoty. Niežeby neistota aktuálne na trhoch nepanovala (určite viete, že jej je plno), ale krátkodobá budúcnosť môže priniesť ešte viac problémov.

Podľa rôznych prieskumov, ľudia patriaci medzi HNWI postupne hromadia hotovosť. Podľa prieskumu Capgemini World Wealth až 28 % ich majetku má byť držaných v cashi. Klienti UBS takisto navýšili svoju porciu cashu z 25 % na 26 %.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pomerne malé nárasty. Dejú sa však vo veľkom množstve fondov po celom svete, a tak množstvo cashu, ktorý investori po celom svete držia, pomerne rapídne narastá.

Záver

Znamenať to môže len jedno. Aktuálna situácia nevyzerá dobre. Ak sa ľudia snažia ochrániť pred neistotou tým, že idú do cashu, znamená to, že sa pripravujú na skupovanie akcií (alebo iných finančných nástrojov) potom, čo vypukne kríza. Aj táto metrika teda jasne naznačuje, že na finančných trhoch sa v blízkej dobe niečo udeje, a treba preto ostať v strehu.

Čo čítať ďalej?

Tieto tri schopnosti musí mať každý úspešný HODL-er

Zdroj:
ft.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance