takto velke spolocnosti manipuluju trhom

Trh s kryptomenami v posledných štyroch dňoch nevyzerá práve najlepšie. Bitcoin iba dnes klesol o 5% a z tohtoročného high sa prepadol už o 10%. Altcoiny stratili ešte viac a po víkende sú vo výraznej strate. Čo však spôsobilo tento prepad?

Samozrejme, dôvodov je veľa, no tieto tri fundamenty podľa nás hrali najväčšiu úlohu v prepade, ktorý trvá od piatku až dodnes.

Tu nájdete našu najnovšiu video-analýzu trhu.

Technické problémy na burze Binance

Všetko to začalo už v piatok, keď burza Binance začala významne lagovať. Stalo sa tak počas najväčších pohybov a mnohých traderov tieto technické problémy stáli tisícky dolárov. Burza Binance chybu okamžite opravila, čo bolo oznámené aj na ich oficiálnom Twitteri, no problémy pretrvávali aj cez víkend.

A rozhodne nešlo iba o sekanie platformy. Anomálií bolo rozhodne viac, na čo upozornil aj používateľ Twitteru 0xMetatron pod Tweetom šéfa burzy.

Keď sa začínajú vypĺňať objednávky, ktoré v skutočnosti nikto nezadal, je to naozaj problém.

Prečítajte si: Tieto tri schopnosti musí mať každý úspešný HODL-er – Máte ich aj vy?

Manipulácia zo strany veľrýb

Za posledný týždeň sme zaznamenali hneď niekoľko veľkých pohybov spôsobených veľrybami. Na grafe sa dokonca vyskytol Bart pattern, ktorý veľkí hráči používajú, aby tak striasli “weak hands”

4h BTC/USD - Gemini - Bart Pattern
4h BTC/USD – Gemini – Bart Pattern

Tento Bart bol navyše veľmi dobre načasovaný a očividne mal veľký dopad na trh. Väčšina našich čitateľov si však  aj tak myslí, že toto rallye neskončilo a čoskoro by sme sa mohli dostať na nové high. Svedčí o tom aj dnešná anketa. A čo vy? Už ste v nej zahlasovali?

ANKETA – Bitcoin za 9500 $ – Takže toto je koniec UPtrendu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance