cash euro

Globálna peer-to-peer kryptozmenáreň LocalBitcoins dnes oficiálne potvrdila, že možnosť výmeny kryptomien za cash (hotovosť) bola odstránená.

Služba, ktorá v minulosti spájala ľudí, aby si mohli vzájomne vymieňať kryptomeny za hotovosť, teraz podlieha jednej regulácii za druhou. Na začiatku tohto mesiaca sa všade strhli obrovské debaty, pretože možnosť výmeny za peniaze jednoducho zo dňa na deň zmizla. Komunita potom špekulovala, či ide o nejaký dočasný výpadok, alebo niečo horšie. Bohužiaľ, dočkali sme sa toho druhého variantu.

V oficiálnom vyhlásení spoločnosť LocalBitcoins konštatovala, že jej záväzky podliehajú zákonu o odhaľovaní a prevencii prania špinavých peňazí a financovania terorizmu, ktorý vyžaduje, aby burza dodržiavala určité pravidlá.

„Aby sme sa mohli prispôsobiť súčasnému regulačnému prostrediu, museli sme prehodnotiť našu politiku týkajúcu sa lokálnych obchodov za hotovosť, ako aj geografických oblastí, kde sú naše služby k dispozícii. V dôsledku toho boli v sobotu 1. júna na našej platforme zakázané inzeráty v kategórii ,peniaze’ (t.j. lokálne obchody za hotovosť).“

Tento krok prichádza po správach, že na LocalBitcoins si v blízkej dobe posvieti fínsky finančný úrad.

Na konci mája zase spoločnosť LocalBitcoins zakázala používať platformu iránskym používateľom. Údajne kvôli pravidlám Európskej únie…

Komunita na Reddite je naštvaná: „Je čas prestať podporovať LocalBitcoins, UŽ NAVŽDY.“ A mnoho ďalších komentárov, ktoré hlásajú, že platforma stratila význam.

Záverom

Správy o v minulosti ospevovanom serveri LocalBitcoins sú deň odo dňa horšie. Pravdepodobne sa pozeráme na smrť tejto platformy v priamom prenose. Či už je za tým obrovský tlak fínskych úradov, alebo len ochota prijímať regulácie, vôbec to nevyzerá na nejaký happy end. Začalo to verifikáciou, pokračovalo neúprosným tlakom miestnej vlády a teraz stopkou pre cash.

Čo čítať ďalej?

Apple predstaví na nadchádzajúcej konferencii „CryptoKit“ – vstupuje do sveta kryptomien?

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance