Tieto tri schopnosti musí mať každý úspešný HODL-er

0

Trh s kryptomenami je zradný a dostať sa do zisku je ťažšie, ako to na prvý pohľad vyzerá. Náhodné nakupovanie podľa pocitu alebo nejakých čiar na grafe (inak nazývané aj gambling) vás privedie do mínusu, bear market je väčšinou dlhší a krutejší ako obdobia UPtrendu a potrápi aj profi obchodníkov.

Preto väčšina ľudí radšej volí HODL – dlhodobé držanie Bitcoinu alebo ďalších kryptomien bez ohľadu na aktuálny cenový vývoj. Táto stratégia však nie vždy funguje. Iste, priemerná cena Bitcoinu rok od roka rastie, no ak neviete, prečo vlastne držíte vaše coiny, môžete sa nechať zlomiť a všetko v najnevhodnejšom momente predať. Takzvané „weak hands“ potom aj po dvoch-troch rokoch odchádzajú s plačom.

Blogger Sylvain Sauriel nedávno publikoval článok, kde vyzdvihol 3 kvality, ktoré potrebuje každý úspešný HODL-er. Poďme teda vstrebať jeho múdrosť.

Poznajte technológiu

Ak v niečom chcete mať roky peniaze, mali by ste aspoň zbežne rozumieť, čo to vlastne je. V prípade Bitcoinu je veľmi dôležité rozumieť, v čom sa odlišuje od fiat mien alebo iných coinov. Čo sú jeho kvality a prečo vlastne má takú hodnotu, akú má.

Prečítajte si: Lightning Network – čo to je, ako funguje a čo prinesie kryptomenám?

Buďte skeptickí a opatrní

Technológia distribuovaných počítačových sietí (blockchain) je sama o sebe revolučná. V spojení s Bitcoinom to platí dvojnásobne a sľubne vyzerajú aj jej ďalšie využitia (napríklad na vytváranie decentralizovaných aplikácií – Ethereum dapps).

To však môže byť aj na škodu. Byť skeptický, hlavne voči novým kryptomenám, je v podstate nutnosť. Akýkoľvek projekt, ktorý sľubuje rozprávkové zisky, je s najväčšou pravdepodobnosťou scam.

Správny HODL-er nie len že impulzívne nepredáva, ale hlavne nenakupuje. Nenechá sa oklamať podvodmi a do svojho portfólia pridáva s rozumom a v ten pravý čas.

Presne na tom je postavená aj moja obchodná stratégia:

(článok pokračuje pod odkazom)

Ako obchodovať s kryptomenami? – Návod pre úplných blbcov! – alá Samuel Slavkovský

Sledujte najnovší vývoj v sektore

Kryptomeny sú veľmi dynamické odvetvie a na tomto trhu sa veľmi rýchlo mení status quo. Preto je dôležité mať predstavu o tom, ako bude vyzerať budúcnosť Bitcoinu. Čo mu umožní ostať relevantným v nasledujúcich rokoch a ako by mu to mohli pokaziť regulátori, prípadne zákazy zo strany zákonodarcov.

Sledujte teda najnovší vývoj na trhu s kryptomenami. Majte prehľad o tom, čo sa deje. Postačí z pravidelne kontrolovať tento web. Ak nás budete sledovať na facebooku, budete dostatočne informovaní o všetkom dôležitom zo sveta kryptomien.

Postačí, ak nám dáte like na našu fb stránku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre