Miliardár Mark Cuban sa vyjadril na ETH 2.0!
Miliardár Mark Cuban sa vyjadril na ETH 2.0! ,zdroj: www.shutterstock.com/GastonCerliani

Mark Cuban, populárny zástanca kryptomien, investor a miliardár prezradil, že sa nevie dočkať nadchádzajúcej inovácie siete Ethereum.

Mark Cuban verí Ethereu!

V rozhovore pre portál Fortune Mark Cuban poznamenal, že je už na čase, aby najpoužívanejší blockchain na svete prijal model algoritmu Proof-of-stake namiesto Proof-of-work.

Mohlo by ťa zaujímať: Nečakané! Parlament vo Veľkej Británii chce urobiť zo svojej krajiny centrum kryptomien!

Model PoW bol v poslednej dobe pod drobnohľadom médií a veľkej kritiky vďaka obrovskému množstvu energie, ktorá táto „aktivita“ využíva. To všetko viedlo k masívnemu potlačeniu a obmedzeniu zo strany vlád v rôznych krajinách sveta, a to vrátane Švédska, Nórska alebo Číny.

Mnohí taktiež poukazujú na environmentálne obavy a vyzvali ťažiarov kryptomien, aby znížili ťažbu pre jej negatívny vplyv na globálne životné prostredie.

S touto inováciou a prechodom na PoS však Cuban povedal, že tieto problémy budú maximálne zredukované, keďže investori budú musieť overovať transakcie na základe počtu ETH, ktoré do obehu vložia.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Miliardár je bullish na ETH!

Tento spôsob overovania transakcií podľa miliardára povedie k menšej emisii Etherea po dokončení aktualizácie.

Mark Cuban taktiež uviedol, že cirkulujúca ponuka Etherea sa drasticky zníži, pretože bude vydaných len niekoľko ETH, ktoré budú striktne založené na počte vložených mincí.

Investor a fanúšik druhej najväčšej kryptomeny je zároveň držiteľom významného množstva ETH. Dávnejšie potvrdil, že má peniaze v niektorých projektoch, ktoré sú v súčasnosti postavené na blockchaine Ethereum.

Sám to potvrdil pre Fortune:

„Vlastním ETH spolu s niekoľkými nezameniteľnými tokenmi (NFT), ktoré sú založené na Ethereu. Investoval som taktiež do mnohých spoločností, ktoré stavajú na sieti Ethereum, alebo sa snažia s ním interagovať.“

Jeho teóriu o svetlej budúcnosti potvrdzuje aj „IntoTheBlock“. Tí tvrdia, že „po novej aktualizácii sa predpokladá, že množstvo vydaných ETH klesne o 90 %, čo povedie k poplatkom, ktoré znížia dodávku Etherea až o 5 % ročne,“ uviedla vo svojom príspevku spoločnosť, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu.

Čítaj ďalej: TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať