Parlament vo Veľkej Británií chce urobiť zo svoje krajiny kryptocentrum!
Parlament vo Veľkej Británií chce urobiť zo svoje krajiny kryptocentrum! ,zdroj: www.shutterstock.com/BennyMarty

Binance

Doposiaľ jedna z najkritickejších krajín voči kryptomenám a digitálnym aktívam prišla s nečakanou správou. Z britského parlamentu prišla správa, že medzi prvými krokmi bude legislatíva na uznanie stablecoinov ako legitímnych platobných prostriedkov. Bude teda Spojené kráľovstvo nové svetové centrum kryptomien?

Veľmoc sa pripravuje na nové technológie

Vláda Spojeného kráľovstva v pondelok oznámila sériu progresívnych a inovatívnych iniciatív smerujúcich k cieľu urobiť z krajiny globálne centrum pre kryptomeny a investície do novodobých technológií!

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin sa obáva o Ethereum – ako reagovala komunita?

V tlačovej správe Ministerstva financií Spojeného kráľovstva Rishi Sunak povedal:

„Opatrenia, ktoré sme s kolegami načrtli, pomôžu zabezpečiť, aby naše firmy mohli naďalej investovať, inovovať a rozširovať sa v našej krajine.“

Jedným z prvých krokov bude zavedenie stablecoinov do platobného systému v Spojenom kráľovstve. Vychádza to zo Sunakovho vyhlásenia a komentárov jeho kolegu Johna Glena, poslanca britského parlamentu.

John Glen ďalej oznámil:

„Používateľom a investorom to umožní s dôverou využívať služby platieb pomocou stablecoinov. Vláda zavedie túto legislatívu ako súčasť ambície poskytnúť svetový regulačný režim pre novodobé digitálne aktíva, tzv. stablecoiny.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Spojené kráľovstvo ako nové centrum kryptomien?

Podľa Glena „okrem legislatívy o stablecoinoch pokračuje ministerstvo financií so širšími plánmi na vytvorenie „popredného novodobého režimu vo svete, ktorý umožní bezpečné, udržateľné a rýchle inovácie.“

Vláda vytvorí novú skupinu pod názvom „Crypto Asset Engagement Group“. Tá bude mať za úlohu usmerniť ďalšie kroky v regulácii a udržiavania poriadku v tomto novodobom sektore. Predseda tejto skupiny bude na ministerskej úrovni a skupina bude zahŕňať vysokých predstaviteľov z FCA (Financial Conduct Authority), Bank of England, ktorého riaditeľ bol mimochodom jeden z najväčších kryptomenových pesimistov. Zasadať budú až osemkrát do roka, dodal John Glen.

V správe sa taktiež píše o tom, že vláda Spojeného kráľovstva plánuje vypracovať legislatívu na vytvorenie infraštruktúry finančného trhu, tzv. „sandboxu“. Tie umožnia spoločnostiam testovať technológiu distribuovanej účtovnej knihy (ledgeru).

Medzitým FCA usporiada v máji dvojdňový „CryptoSprint“, kde sa budú hľadať názory k tomuto priemyslu na otázky súvisiace s vývojom kryptomenových regulácií.

Tieto vyhlásenia si všimol aj generálny riaditeľ a zakladateľ kryptomenovej burzy Binance, ktorý na svojom Twitteri napísal nasledujúci status: „Spojené kráľovstvo sa chce stať „krypto-centrom👍“.

Vláda Spojeného kráľovstva taktiež požiadala The Royal Mint (Kráľovskú mincovňu), aby vytvorila svoj nezameniteľný token (NFT), ktorý bude vydaný počas leta ako „emblém prístupu k tejto technológií.“

Čítaj ďalej: Miliardár Mike Novogratz si myslí, že Bitcoin výrazne prekoná jeho ciele na rok 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre