Buterin sa obáva o Ethereum
Buterin sa obáva o Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Hi my name is Jacco

Binance

Jedna z najpopulárnejších osobností vo svete kryptomien, Vitalik Buterin, prednedávnom vyjadrila veľké obavy o Ethereum. Ako na tento počin zareagovala komunita?

Buterin má obavy o Ethereum

Spoluzakladateľovi ETH robia starosti najmä používatelia, ktorým ide iba o zisk. Obáva sa teda aj bezpečnosť blockchainu. Komunita na jeho názory zareagovala na nedávnom významnom podujatí ETHDubai. Pocity však boli zmiešané.

Buterin svoje slová vyjadril v rozhovore pre časopis Time. Sieť podľa neho obsadili hráči, ktorí za všetkým vidia iba peniaze a zisky.

„Ak nebudeme uplatňovať svoj hlas, vybudujú sa len veci, ktoré sú okamžite ziskové.“

Konferencia ETH v Dubaji
Konferencia ETH v Dubaji. Zdroj: CoinTelegraph

S jeho názormi však nesúhlasí viacero ľudí. Jedným z nich je aj spoluzakladateľ siete 1inch Network Sergej Kunz. Podľa neho síce existujú rôzne podvodné projekty, no netreba zabúdať ani na tie dobré.

„Vidíme anjelov a investorov. Pomohli nám. Poskytli nám peniaze, aby sme sa mohli plne sústrediť, pracovať na tomto startupe. Pracujeme na tom, aby sme zlepšili tento priestor, vytvorili niečo jedinečné a zlepšili celý finančný systém.“

Prečítaj si tiež: Miliardár Mike Novogratz si myslí, že Bitcoin výrazne prekoná jeho ciele na rok 2022

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Vývojár zo spoločnosti GTON Capital Aleksej Pupyshev sa domnieva, že vo svete kryptomien musí fungovať najmä rovnováha medzi ziskovými a neziskovými iniciatívami.

„Potrebujeme viac motivácie pre ľudí, ktorí skúmajú investovaním.“

Technologický riaditeľ Ozone Siva S. vidí problém najmä v raste platformy, ktorý so sebou prináša aj hráčov, ktorí chcú svojimi investíciami získať aj určitý druh kontroly. Je však presvedčený, že pokiaľ ide o základné koncepty, tak tie zostanú relevantné. Vývojári budú stále radi stavať na Ethereu.

Spoluzakladateľ spoločnosti IoTeX Raullen Chai vidí problematiku rovnako ako Buterin.

„Mám rovnaké obavy. Nie som si istý, či sa ľudia z kryptografického OG dokážu držať svojej vízie. Dúfam, že dokážu, a, bohužiaľ, nevidím riešenie tohto problému.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre