Jamie Dimon „pochválil“ blockchain a DeFi!
Jamie Dimon „pochválil“ blockchain a DeFi! ,zdroj: www.shutterstock.com/GastonCerliani

Jamie Dimon, generálny riaditeľ investičnej banky JPMorgan, nečakane začal chváliť a pozitívne sa vyjadrovať o technológii blockchain či decentralizovanych financiách (DeFi)!

Napísal o tom v liste svojim akcionárom, zverejnenom tento týždeň. Investuje jedného dňa riaditeľ jednej z najväčších bánk na svete do Bitcoinu?

Jamie Dimon prekvapuje!

„Decentralizované financie a blockchain sú skutočné a sú tu s nami. Ide o novodobé technológie, ktoré možno využiť vo verejnom či súkromnom sektore, či už s povolením, alebo bez neho. JPMorgan je v popredí týchto inovácií“ odkazuje Jamie Dimon.

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano získalo za 1. štvrťrok 2022 viac ako 450 000 peňaženiek

„Sami používame blockchainovú sieť s názvom Liink, aby sme bankám umožnili zdieľať komplexné informácie. Blockchain tiež používame na presun tokenizovaných vkladov v amerických dolároch s mincou pod návzom JPM,“ píše riaditeľ JPMorgan.

JPM Coin je aktívum, ktoré bolo vytvorené vo februári 2019 ako „stablecoin“ a je kryté dolárom a určené na používanie veľkým spoločnostiam. Liink bol spustený dokonca už v roku 2017 a k dnešnému dňu sa viac ako 400 finančných inštitúcií prihlásilo, že by sa chcelo stať súčasťou tohto blockchainu.

Generálny riaditeľ JPMorgan taktiež dodal, že spoločnosť verí, že existuje „veľa využití, kde technológia blockchain môže nahradiť alebo vylepšiť zmluvy, vlastníctvo údajov a ďalšie možnosti“.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Riaditeľ JPMorgan je povestný svojím postojom k BTC!

Tieto komentáre určite prekvapia mnohých. Zmena názoru Dimona na kryptomeny, predovšetkým pre jeho kritiku Bitcoinu, je vcelku prekvapivá. Dimon bol totiž povestný svojou kritikou otca kryptomien a technológie, na ktorej funguje.

V novembri 2020 Dimon na summite pre New York Times povedal, že ho Bitcoin vôbec nezaujíma.

Vtedy sa vyjadril, že „to vôbec nie je pre mňa“. Technológiu blockchain však opísal ako „kritický“ vývoj v spôsobe, akým sa narába s peniazmi.

Počas roku 2021 Dimon niekoľkokrát povedal, že zostáva silne skeptický voči Bitcoinu a zopakoval, že o túto kryptomenu nemá žiaden záujem. Pripustil však, že klienti JPMorgan prejavujú oň záujem. Neskôr doplnil, že Bitcoin je podľa neho bezcenný.

Čítaj ďalej: Doposiaľ kritický Goldman Sachs umožní investovanie do kryptomien už tento rok!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre