Progresívny prehliadač Opera ako vzor Web 3.0
Progresívny prehliadač Opera ako vzor Web 3.0 ,zdroj: www.shutterstock.com/24K-Production

Binance

Opera je jeden z najväčších a najpoužívanejších internetových prehliadačov, ktorý je veľmi priateľský k používaniu kryptomien. Pre používateľov tohto prehliadača predstavitelia Opery oznámili integráciu hneď až ôsmich blockchainov v rámci neustáleho úsilia „predstavovať“ funkcie Web 3.0 pre svojich viac ako 380 miliónov mobilných či desktopových používateľov po celom svete.

Opera ako budúcnosť webu 3.0?

V januári 2022 Opera spustila projekt pod názvom „Crypto Browser“. Ide o iniciatívu zameranú na Web 3.0 a na uľahčenie navigácie naprieč decentralizovanými aplikáciami (dApps), hrami či rôznymi metaverzami. V rámci tejto iniciatívy developeri do prehliadača pridali podporu pre osem hlavných blockchainových ekosystémov. Ide o Bitcoin, Solanu, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network či IXO.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 6 kryptomien, ktoré vám najbližšie obdobie maximalizujú zisk

Opera vo svojom oznámení uviedla, že jej používatelia majú odteraz prístup k dAppkám ekosystémov Polygon a Solana, ako aj k výhodám DeFi cez DiversiFi so systémom StarkWare. Najnovšie integrácie umožňujú používateľom Opery prístup k blockchainu Polygon a ekosystému Ethereum cez StarkEx.

Podľa oznámenia je zámerom integrácie viacerých blockchainov zabezpečiť zapojenie Webu 3.0 spôsobom, ktorý bude šetrný k životnému prostrediu. Jorgen Arnesen, vysoký predstaviteľ Opery, uviedol nasledujúce:

„Predstava o Webe 3.0 je na ceste stať sa bežnou webovou technológiou a používatelia nebudú musieť ani vedieť, že s ním interagujú. Potrebujú hlavne získať komfortné používateľské prostredie a úžitky, ktoré klientom niečo dajú.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

V oznámení sa ďalej zdôraznil fakt, že je potrebné dbať na uhlíkovo neutrálne riešenia s nízkymi tzv. „gas fees“, čo je jeden z hlavných dôvodov pre výber sieti Polygon.

Pripomíname, že v novembri minulého roku sa konkurenčný, a rovnako progresívny prehliadač Brave spojil so Solanou. Išlo konkrétne o plány na integráciu blockchainu Solana, aby sa posilnila jeho schopnosť práce s decentralizovanými aplikáciami, na ktorých sa neustále pracuje.

Čítaj ďalej: Je vo vašom portfóliu ApeCoin? Tento projekt získava denne viac ako 1 700 hodlerov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre