MediChain zverejnil dátumy predpredaja a ICO
MediChain zverejnil dátumy predpredaja a ICO Zdroj: shutterstock.com/Peshkova

Zdravotnícka platforma MediChain, o ktorej sme vás už informovali má podľa najnovších správ v pláne spustiť ICO 1. marca 2018. Predpredaj tokenov má však prebiehať už tretí deň, kedže do obehu sa začali dostávať 5. februára.

Potenciál MediChainu

Vzhľadom na momentálny stav trhu s medicínskymi a zdravotníckymi záznamami, by sa projekt mal tešiť obrovskému záujmu. Pacienti boli pridlho vystavovaní zle nastavenému systému. V rámci neho si nemohli sami overiť, čo sa skutočne píše v ich lekárskych záznamoch. Rovnako však tieto záznamy boli buď držané jednou nemocnicou, alebo boli roztrúsene po celom štáte v systémoch, ktoré často neboli kompatibilné.

Pacienti sa navyše čím ďalej tým viac boja informácie o zdravotnom stave uviesť, najmä kvôli veľkému počtu únikov informácií z týchto databáz. Podľa prieskumu Accenture 2017 Consumer Survey on Healthcare Cybersecurity, až 26% opýtaných ľudí v Amerike má skúsenosti s únikmi informácií o ich zdravotnom stave.

Riešenia MediChainu

MediChain ponúka komplexné riešenie na tieto problémy. Je tomu tak najmä preto, že pacientom prinavracia ich moc nad ich vlastnými záznamami. Či už ide o kontrolu nad ich vlastnou zdravotnou kartou, formu uskladnenia alebo aktualizovanie informácií na danej karte. Všetko toto vie MediChain zabezpečiť pomocou blockchainu a compliant cloud. Aj napriek tomu, že spoločnosť má veľkú konkurenciu na trhoch s elektronickými zdravotnými záznamami (electronic health records-EHR a electronic medical records- EMR), CEO MediChainu Doktor Mark Baker upozornil na kľúčové rozdiely:

„Vo svete sa nachádza niekoľko spoločností, ktoré sa zoberajú zdravotníckymi záznamami na blockchaine. Všetky z nich však musia súperiť na EMR a EHR trhoch o svoj zisk so spoločnosťami, ktoré sa venujú tomuto odvetviu dlhšiu dobu.“

Ako však sám povedal, jeho spoločnosť sa zameriava na oveľa väčší prísun financií, kedže má v pláne pretransformovať EMR a EHR spoločnosti na partnerov a zamerať sa na big data trh.

„Často sa prezentujeme ako „The Medical Big Data Plaftorm“ a presne tým sa chceme aj odlišovať. To znamená, že hodnota nášho systému nie je len o službách, ktoré poskytujeme pacientom, ale taktiež aj na „big data“ trhu. Práve to nás odlišuje od konkurencie a robí zaujímavých pre veľké farmaceutické spoločnosti, poisťovne a zdravotnícke systémy. Práve vďaka „big data,“ ktorého hodnota sa vyjadruje radovo v stovkách miliárd dolárov, môže naša spoločnosť mieriť vyššie ako konkurencia.“

Tak zneli smelé vyhlásenia CEO MediChainu doktora Marka Bakera. Ako sám povedal, uvedomuje si silu MediChainu práve na big data trhu, ktorá môže byť rozhodujúcim rozdielom voči iným firmám.

Kooperácia je základ

Rovnako si je vedomý, že kooperácia, nie konkurencia sú základom pre biznis model, v ktorom pacienti spolupracujú s doktormi a nemocnicami. Je tomu najmä preto, že práve pacienti sa rozhodnú, aké dáta a informácie o ich zdravotnom stave sa doktorom zobrazia. Túto možnosť im prináša compliant cloud, ktorý je súčasťou ekosystému MediChainu. Doktor Mark Baker uvádza, že očakáva od ICO ich MediChain Utility Tokens (MCU) práve vylepšenie spolupráce medzi s inými veľkými hráčmi na trhu.

„Pochopiteľne nám predaj tokenov pomôže dosiahnuť naše finančné ciele. Rovnako ale chceme, aby sa počas tejto fázy vytvorila komunita okolo pacientov a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a taktiež medzi farmaceutickými spoločnosťami a poisťovňami. Počas tvorenia rozpočtu na implementáciu nášho projektu chceme povzbudiť k spolupráci všetky zúčastnené strany. Celé by sa to malo stať ešte pred oficiálnym spustením projektu.“

Podpora od ICOBox

Spoločnosť nadviazala spoluprácu s ICOBox, ktorá sa bude starať o predaj tokenov počas ICO fázy. Spoluzakladateľ ICOBox a poradca pre MediChain, Mike Raitsyn, s potešením uviedol:

„Som poctený tým, že môžem spolupracovať a pomáhať MediChainu s ich projektom. Nielenže má tento projekt v pláne zrevolucionizovať EHR a EMR trhy a moc chce dať naspäť do rúk pacientov, rovnako ale nabáda ku spolupráci namiesto súpereniu. To môže potenciálne viesť ku objaveniu nového lieku alebo forme liečby. Toto je skutočný prípad toho, kedy ja zákazník/pacient na prvom mieste a aj tak budú všetci benefitovať.“

Záver

V predpredaji MediChainu, ktorý sa začal 5. februára sa predá 6,5 milióna MCU v hodnote 1 dolára za jeden token. Predpredaj samotný skončí 19. februára. Následne, od 1. marca až do 30. apríla sa uskutoční verejné ICO, v ktorom sa predá 40 miliónov MCU tokenov.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Tento článok a tip na ICO nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Neslúži a nemôže byť považovaný za investičný tip. Ak chcete investovať, spravte si prosím ďalší research.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance