Regulácia kryptomien nie je prioritou, hovorí ECB

Kategorie: Novinky
Regulácia kryptomien nie je prioritou, hovorí ECB
Regulácia kryptomien nie je prioritou, hovorí ECB Zdroj: shutterstock.com/Andy.LIU

Európska centrálna banka, skrátene ECB, oznámila v stredu 7. februára, že regulácia kryptomien nie je na ich zozname prioritou. Oznámenie vydala v rozhovore s stanicou CNBC.

Generálna riaditeľka ECB, Daniele Nouy, povedala, že hoci nemá poňatia o tom, či v budúcnosti budú nové regulačné kroky prichádzať zo strany Európy, dodala že účasť európskych centrálnych bánk je v tejto sfére minimálna.

„Túto otázku skúmame z hľadiska regulácie, sme pripravení nejaké kroky podstúpiť, keby to bolo potrebné. Zatiaľ to pre nás nepredstavuje vysokú prioritu.“,uviedla pre stanicu Nouy.

Summit G20

Toto stanovisko prichádza v dobe blížiaceho sa summitu G20, ktorý sa bude konať v marci v Argentíne. Práve na ňom sa bude vo veľkej miere prejednávať téma regulácie kryptomien, ako zaznelo z niekoľkých zdrojov, vrátane ECB.

V priebehu Svetového ekonomického fóra (WEF), ktoré sa konalo minulý mesiac v Davose, oznámil jeden z členov predstavenstva, Benoit Coeure, že očakával, že sa medzinárodná komunita viac zamerá na práve blížiacu sa udalosť v Buenos Aires.

Francúzsko volá po regulácií

Aj napriek ohlasom volajúcich po medzinárodnej regulácii kryptomien, predovšetkým zo strany Francúzskeho ministra financií Bruna Le Maire z decembra minulého roka, sa Európske úrady a byrokracia zdajú byť menej zainteresované v konkrétnom zákroku.

V pondelok odkázal Mario Draghi, prezident ECB, Európskemu Parlamentu v Štrasburgu následujúce:

„U inštitúcií, na ktoré dohliadame, nepozorujeme žiadne relevantní držanie digitálnych mien“

„V skutočnosti, úverové inštitúcie vykazujú mierne obmedzený apetít po digitálnych menách, ako je napríklad Bitcoin„, dodal.

Záver

Ak bude ECB aj naďalej zastávať toto neutrálne až ústretové stanovisko, mohlo by napätie okolo rôznych štátnych regulácií aspoň trochu povoliť a to je pre kryptotrhy dobrá správa.

 

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa k odberu notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Tiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.