Ak sa v dnešnom svete rozhodnete presťahovať do iného mesta alebo štátu a musíte navštíviť lekára, je vysoko pravdepodobné, že budete musieť dlhšiu dobu čakať na presun vašich zdravotných záznamov. Navyše, sami nemusíte vedieť, čo sa v daných informáciách o vás nachádza. Čoskoro sa to môže zmeniť vďaka ambicióznym plánom MediChain.

Ide o zdravotnícku platformu založenú na Ethereum blockchaine. Táto spoločnosť nedávno odhalila detaily o blížiacom sa ICO. Súčasťou bude predpredaj MCU (MediChain Utility) tokenov počnúc 5-tym februárom 2018.

Zdravotné dáta na Blockchaine

Pomocou Blockchain technológie má spoločnosť v pláne kompletne zmeniť priemysel v oblasti zdravotných záznamov. Ich hlavným cieľom je prinavrátenie kontroly nad záznamami do rúk pacientov. Pacienti tak budú schopní vlastniť svoje záznamy a rovnako ich aj skladovať kdekoľvek, kde sa im zapáči. Navyše budú môcť udeliť povolenie doktorom a špecialistom po celom svete, aby si ich konkrétne záznamy pomocou blockchainu pozreli.

Pacienti však budú môcť omnoho viac. Pomocou MediChain budú môcť limitovať prístup doktorov a nemocníc k ich dátam, pričom o bezpečnosť a prípadnú anonymitu sa tiež nebudú musieť báť. A to najlepšie? Služby na tejto platforme sú zadarmo ako pre doktorov, tak ja pre samotných pacientov. Je tomu tak aj kvôli príjmom, o ktoré sa budú starať napríklad farmaceutické spoločnosti alebo vedci skúmajúci anonymné dáta. Podľa výskumu Transparency Market Research z roku 2015, sa elektronický trh zaoberajúci zdravotnými záznamami vyšplhal v roku 2013 až na 15 miliárd dolárov. Daný výskum ďalej predpovedal, že do roku 2020 by cena tohto trhu mohla prekročiť hranicu až 23 miliárd dolárov.

Bezpečnosť záznamov

Kvôli cyber-útokom na britskú National Health System z roku 2017 a zadržiavaniu zdravotných záznamov zo strany International Association of Athletics Federation z toho istého roku, rieši MediChain ďalšie problémy. Tým je napríklad bezpečnosť daných záznamov. Doktori, nemocnice a rovnako aj pacienti budú môcť vkladať svoje informácie na compliant cloud, ktorý sa stane súčasťou MediChain ekosystému. Blockchain, stojaci za týmto projektom, bude veľmi striktne regulovať používanie a anonymitu, urýchľovať bezpečný prenos zdravotníckych záznamov a chrániť citlivé informácie pred cyber-útokmi. V prípade potreby vedia byť do Blockchainu zahrnuté špeciálne pravidlá, ktoré majú pridávať hodnotu všetkým zúčastneným, od pacientov, cez doktorov až po vedcov.

Cieľom nadchádzajúceho ICO je prepojiť všetky strany. CEO MediChainu Dr. Mark Baker uviedol:

„ Aj napriek tomu, že určite chcem docieliť naše finančné ciele, našou najpodstatnejšou úlohou je vytvorenie silnej komunity so spoločným záujmom. Dúfame, že sa nám touto cestou podarí uľahčenie prevodov informácií od farmaceutických spoločností ku poisťovniam alebo od pacientov ku zdravotníkov. Veríme, že týmto vytvoríme MediChain ekosystém. Našim cieľom je radikálne vylepšiť zdravotníctvo a podieľať sa nielen na liečení, ale aj na odstraňovaní chorôb ako takých. To je zároveň jeden z dôvodov, prečo vyhradzujeme tokeny aj na výskum. Takisto chceme zapojiť všetkých ľudí, ktorí si zakúpia tokeny. Veríme, že pomocou toho sa nám podarí raketový štart.“

Už túto jar bude 6.5 milióna MCU tokenov rozdistribuovaných počas predpredaja a ďalších 40 miliónov počas hlavného predaja.

Tento článok a tip na ICO nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Neslúži a nemôže byť považovaný za investičný tip. Ak chcete investovať, spravte si prosím ďalší research.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance