Mastercard
Mastercard. Zdroj: Shutterstock, Primakov

Spoločnosť Mastercard vstupuje do sveta kryptomien s úplnou vážnosťou. Hlavným cieľom je príprava vlastnej siete pre digitálnu menu centrálnej banky.

Prečítaj si tiež: Veľký krok pre FTX – kryptoburza bude predstavená na najsledovanejšej udalosti v USA!

Mastercard a kryptomeny

Generálny riaditeľ spoločnosti Michael Miebach sa vyjadril, že spoločnosť pracuje na zefektívnení investovania do kryptomien a taktiež pracuje na príprave svojej vlastnej siete pre digitálnu menu centrálnej banky.

„Nemôžeme hovoriť o ziskoch bez toho, aby sme nespomenuli kryptomeny. Vidíme značné objemy, pokiaľ ide o ľudí, ktorí skutočne investujú do kryptomien a následne ich predávajú. Musíme to spotrebiteľom uľahčiť.“

Spoločnosť sa už v minulosti pustila do spolupráce s platformou Bakkt pre kryptomeny. Hlavným cieľom tohto projektu bolo absolútne zjednodušenie prijatia kryptomien do sveta obchodníkov, bánk a fintech spoločností.

Môže ťa zaujímať: Blockchain Fantom dosahuje obrovské úspechy – za posledný týždeň dosiahol zisk 31 %!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Miebach vidí hlavný zmysel a zrejme najpravdepodobnejšiu cestu pre využitie kryptomien vo vytvorení tokenu centrálnej banky.

„Ako to bude vláda testovať? Ako bude krajina medzi bankami súkromného sektora a vládami zisťovať cestu? Práve v tom spočíva náš cieľ. Môžeme vládam a bankám poskytnúť bezpečný priestor na to, aby zistili, ako to bude celé fungovať. Ak bude vytvorený stablecoin pre súkromný sektor, môžeme to robiť aj my. Máme však prísne zásady.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre