Sieť Ethereum
Sieť Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Visual Generation

Ethereum prežíva od spustenia protokolu EIP-1559 skvelé obdobie, ktoré bolo pred pár dňami spečatené novým historickým maximom. Dnešným dňom bolo spálených o 12 miliónov dolárov v ETH viac, ako dokázali mineri vyťažiť.

Mohlo by ťa zaujímať: Salvádor opäť využil prepad a nakupoval dip – štát tak spravuje až 1120 BTC!

Ethereum a deflácia

Proces pálenia tokenov ETH je v plnom prúde. Spočiatku pozitívny proces začína ukazovať aj niektoré negatívne úskalia deflačnej politiky. Vysoké zaťaženie siete produkuje neúnosné poplatky. Podľa portálu burn tracker bolo dnešným dňom spálených o 12 miliónov dolárov v ETH viac, ako bolo distribuovaných.

Ako to vysvetliť? Jednoducho, po spustení protokolu EIP-1559 sa všetky transakčné poplatky v sieti spália namiesto toho, aby putovali do peňaženiek minerov. A práve tento faktor dokáže náramne preťažiť sieť, čím sa poplatky za transakciu extrémne zvýšia a dôjde tak k spáleniu obrovského množstva mincí.

Štatistika procesu spaľovania ETH
Štatistika procesu spaľovania ETH. Zdroj: WatchTheBurn

Prečítaj si tiež: Kvôli týmto chybám väčšina ľudí prerobí na kryptomenách – Ako sa im vyhnúť?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Sumár dnešného dňa: spálených bolo 16 228 ETH, čo je približne 66 miliónov USD. Distribuovaných však bolo iba 54 miliónov USD. Mineri teda obdržali odmenu 2 495 ETH. V podstate sme svedkami transakčnej aukcie, ktorá spôsobuje výrazné zvýšenie poplatkov.

Do dnešného dňa je hodnota všetkých spálených mincí ETH na úrovni 2 miliárd USD. Spotová cena ETH však prudko vyrástla, takže rovnaký počet spálených mincí má hodnotu vyššiu o približne 35 %. V čase písania tohto článku sa cena ETH pohybovala na úrovni 4 198 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre