Shiba Inu a miliardár
Shiba Inu a miliardár, zdroj: shutterstock.com/Autor: Vladimir Kazakov

Kryptomena Shiba Inu sa dostala na úplný vrchol rebríčka najziskovejších kryptomien za posledné obdobie. Dokonca ešte počas leta veľa ľudí nedávalo tomuto projektu ani niekoľko mesiacov existencie a tvrdilo sa, že to bude exit scam.

SHIB urobil iba za posledné 3 mesiace približne 1 000-percentné zhodnotenie. Sú tu však aj takí investori, ktorí túto kryptomenu nakúpili rok dozadu za smiešne nízku cenu. Neznáma osoba podľa Cointelegraph nakúpila minulý rok miliardy tokenov SHIB v hodnote približne 3 000 USD.

Na Shiba Inu zarobil miliardy!

Teraz všetky mince majú dokopy hodnotu 5 miliárd dolárov. Pravdepodobne neexistuje na svete žiadny väčší šťastlivec a človek, ktorý by takto rýchlo zbohatol. A to ani nepotreboval ovplyvňovať trh, ako to v minulosti robili vplyvní ľudia typu George Soros. Dokonca nemusel ani 16 hodín denne tvrdo pracovať. Stačilo iba kúpiť a čakať. Cena aktuálne 9. najznámejšej kryptomeny od vzniku urobila 100 000 000 % zhodnotenie. Prakticky ani Bitcoin za celú históriu niečo také nedokázal (ak nepočítam samotný vznik, keď sa ešte ani nedal kúpiť na burze, iba vymeniť cez peer to peer medzi ľuďmi na bitcointalk fóre a dark webe).

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Treba si ale dávať pozor

Po takomto veľkom raste, samozrejme, môže prísť aj veľký pokles. Podobný, aký sme videli cez leto na Dogecoine. Rovnako tak kryptomena SHIB nerieši vyslovene nejaké dôležité veci, ktoré by vyžadovali pozornosť, preto sa môže stať aj to, že coin časom úplne vymrie. Podobne ako Dogecoin je celý rast založený iba na meme svete, čo v tejto dobe veľmi dobre funguje na internete. Nepôsobí to však na profesionálnej úrovni a bolo by naivne si myslieť, že SHIB bude reálne konkurovať napríklad Ethereu, ktorý má za sebou 6 rokov tvrdej práce a stabilnú komunitu. Človek ale nikdy nevie.

Prečítaj si aj: Počet hodlerov Shiba Inu prekonal hranicu 800 000 – patríš k nim aj ty?