Microsoft kupuje blizzad
Microsoft kupuje blizzad. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

Binance

Microsoft Crop. kupuje herného giganta Activision Blizzard Inc. za 69 miliárd dolárov ako súčasť kroku na rozšírenie svojich herných plánov v metaverze.

Activision Blizzard je domovom dlhého zoznamu ikonických herných titulov ako sú Call of Duty, Overwatch, Candy Crush, World of Warcraft a Tony Hawk’s Pro-Skater. Po dohode budú hry spoločnosti pridané do služby Microsoft Xbox Game Pass, ktorá má 25 miliónov predplatiteľov.

Podľa oznámenia spoločnosti Microsoft z 18. januára získa spoločnosť Activision Blizzard 95,00 USD za akciu v hodnote 68,7 miliardy USD. Dohoda sa má uzavrieť vo fiškálnom roku 2023 a podľa nej sa Microsoft stane treťou najväčšou hernou spoločnosťou z hľadiska príjmov za Riot Games Tencent a Playstation Sony.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Dlhodobý rastúci cyklus BTC sa stále neskončil – budú kryptomeny v roku 2022 rásť?

Microsoft – tretia najväčšia gamingová firma

Microsoft načrtol, že akvizícia podporí rast svojich služieb naprieč mobilnými zariadeniami, počítačmi, konzolami a cloudovými hrami. Tiež uviedol, že „poskytne stavebné bloky pre metaverzum“. CEO a predseda predstavenstva Microsoftu Satya Nadella povedal:

„Hry sú dnes najdynamickejšou a najvzrušujúcejšou kategóriou zábavy na všetkých platformách a budú hrať kľúčovú úlohu vo vývoji platforiem metaverzu.“

V rámci akvizície Microsoft uviedol, že generálny riaditeľ Activision Blizzard, Bobby Kotick, zostane na čele až do uzavretia obchodu.

„Fantastické franšízy v rámci Activision Blizzard tiež urýchlia naše plány pre Cloud Gaming, čo umožní viacerým ľuďom na viacerých miestach po celom svete zapojiť sa do komunity Xbox pomocou telefónov, tabletov, notebookov a iných zariadení, ktoré už vlastníte,“ tvrdí vedenie Microsoftu.

V novembri Nadella prvýkrát odhalil plány spoločnosti Microsoft Metaverse prostredníctvom inovácie služby „Teams“ a produktu s názvom „Dynamics 365 Connected Spaces“. Inovácia „Mesh“ pre Teams má zaviesť prispôsobené digitálne avatary a priestory, s ktorými sa stretnete v metaverze koncom tohto roka.

Nadella v tom čase tiež uviedol, že ľudia môžu očakávať, že Microsoft integruje funkcie metaverza s hernými konzolami Xbox. Nie je jasné, či Microsoft Metaverse pre Xbox bude zahŕňať zavedenie NFT. Ak by Xbox Store podporoval NFT, spoločnosť by aktívne vyradila akékoľvek nekalé správanie alebo obsah.

Prečítaj si tiež – Crypto.com údajne prišlo pre hack o 15 miliónov v Ethereu

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre