Apple a Microsoft čelia odlivu zamestnancov do Meta
Apple a Microsoft čelia odlivu zamestnancov do Meta. Zdroj: Shutterstock.com/mundissima

Zamestnanci spoločností Microsoft a Apple naskakujú na loď, aby sa pripojili k platformám spoločnosti Meta. Podľa bývalých zamestnancov Microsoftu, ktorých cituje Wall Street Journal, približne 100 ľudí za posledný rok opustilo tím rozšírenej reality tohto technologického giganta, aby sa pripojili Mete. Tvrdia, že Meta sa zamerala najmä na získavanie ľudí, ktorí pracovali na náhlavných súpravách rozšírenej reality (AR) HoloLens od spoločnosti Microsoft.

Podľa WSJ profily Linkedin ukazujú, že za posledný rok projekt opustilo viac ako 70 ľudí. Tí boli súčasťou tímu HoloLens spoločnosti Microsoft, pričom viac ako 40 z nich nastúpilo na nové pozície v Mete.

Spoločnosť Microsoft oznámila svoj projekt HoloLens pred viac ako piatimi rokmi, teda v roku 2016. Táto technológia sa vyvinula do jednej z najpokročilejších náhlavných súprav na svete.

Podľa správy agentúry Bloomberg sa Apple pokúša čeliť odchodu zamestnancov do spoločnosti Meta. Ponúka lukratívne akciové opcie a bonusy v hodnote od 50 000 do 180 000 USD.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – JPMorgan prieskum – iba 5 % verí, že Bitcoin dosiahne 100 000 $ v roku 2022

Snaha Facebooku stať sa Meta

Meta bola predtým známa ako Facebook až do veľkej zmeny značky v októbri 2021. Tá signalizovala rastúce ambície spoločnosti mimo sociálnych médií. Jej divízia hardvéru pre virtuálnu realitu „Reality Labs“ odvtedy tvrdo pracovala. V polovici novembra 2021 úspešne vytvorila prototyp svojich „haptických rukavíc“ pre virtuálnu realitu.

 

Niektorí kryptomenoví lídri navrhli, že Mark Zuckerberg by vôbec nemal viesť Facebook do metaverza.

Microsoft aj Apple sa už nejaký čas zameriavajú na oblasť metaverza. Začiatkom novembra 2021 Microsoft oznámil množstvo aktualizácií a upgradov Teamsu pre svoju hernú konzolu Xbox spolu s novým produktom s názvom „Dynamics 365 Connected Spaces“.

Metaverzum nám umožňuje vložiť výpočtovú techniku ​​do skutočného sveta a vložiť skutočný svet do výpočtovej techniky,“ povedal vtedajší generálny riaditeľ Microsoftu, Satya Nadella.

Mohlo by ťa zaujímať – Dosiahne Bitcoin konečne hodnotu 100 000 USD a aký bude rok 2022 pre kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance