Logaritmický graf BTC
Logaritmický graf BTC. Zdroj: TradingView

Súčasné metriky poukazujú na to, že počet adries s nenulovým zostatkom je na nových maximách. Okrem toho ťažiari Bitcoinu majú najväčšiu finančnú motiváciu, aby čo najlepšie odhadli prijatie a hodnotu BTC. Súčasný bitcoinový cyklus sa ani zďaleka neskončil a títo ťažiari investujú v súčasnosti dlhodobo.

Oživenie hash rate v roku 2021 bolo skutočne ohromujúce, najmä ak vezmeme do úvahy, že druhá najväčšia svetová ekonomika, Čína, zakázala Bitcoin v roku 2021. Od čínskeho zákazu nastalo opätovné oživenie hash rate BTC a rozšírenie po celom svete. To ukazuje, ťažiari sú nastavení na dlhodobé zisky.

V hre je taktiež teória, podľa ktorej ak sa adopcia BTC zvýši, krajiny, ktoré si dnes zaistia nejaké bitcoiny, budú na tom lepšie z hľadiska konkurencieschopnosti. Preto by sme nemali byť prekvapení, keď uvidíme, ako iné štáty kupujú bitcoiny v roku 2022.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Bitcoin je 3. najvyhľadávanejšie slovo v Česku za rok 2021 podľa Google trends

Trend BTC bez známok zmeny

Obrázok nižšie poukazuje na dlhodobý rastúci logaritmický trend Bitcoinu. Ako vidíme, z dlhodobého hľadiska sú všetky lokálne minimá rastúce. Červená zóna predstavuje prekúpenú dlhodobú zónu rezistencie a používa sa na odhad maxím cyklov. V súčasnosti je cena v neutrálnej zóne.

Logaritmický graf BTC
Logaritmický graf BTC. Zdroj: TradingView

On-chain analýzy, ktoré sme si spomenuli a samotný cenový vývoj, nasvedčujú tomu, že cyklus rastu BTC momentálne nie je ukončený. Z dlhodobého hľadiska by preto nebolo žiadnym prekvapením, ak by cena kryptomien v roku 2022 celkovo narástla.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin by mohol prekonať výkonnosť akcií v roku 2022 v dôsledku sprísnenia Fedu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance