Chlapec zarobil milión cez NFT selfie
Chlapec zarobil milión cez NFT selfie. Zdroj: Shutterstock.com/jesterpop

Indonézsky vysokoškolský študent sa údajne stal milionárom predajom verzií svojich selfie NFT na trhu OpenSea. Sultan Gustaf Al Ghozali, 22-ročný študent informatiky zo Semarangu v Indonézii, skonvertoval a predal takmer 1000 selfie obrázkov ako NFT. Podľa Ghozaliho ich fotil päť rokov vo veku 18 až 22 rokov.

Ghozaliho selfie boli nasnímané v sede alebo v stoji pred jeho počítačom a neskôr boli prevedené do NFT a nahrané na OpenSea v decembri 2021. Umelec stanovil cenu za každú selfie na 3 doláre bez toho, aby očakával záujem zo strany vážnych kupujúcich. Pri speňažení svojich bezvýrazných obrázkov Ghozali povedal:

Môžete robiť čokoľvek, ale prosím, nezneužívajte moje fotografie, inak by sa rodičia vo mne veľmi sklamali. Verím vám, chlapci, tak sa, prosím, postarajte o moje fotky.

Profilová stránka
Profilová stránka. Zdroj: OpenSea

V rozpore s jeho najdivokejšími očakávaniami ponuka Ghozaliho NFT vybuchla, keď prominentní členovia Crypto Twitter prejavili podporu nákupom a marketingom ponúk.

S rastúcou popularitou sa jedna z Ghozaliho selfie predávala 14. januára za 0,247 éteru (ETH) v hodnote 806 USD v čase nákupu podľa AFP. Mladý podnikateľ tiež pridáva dotyk personalizácie tým, že spolu so selfie poskytuje aj niektoré základné informácie, čo prispieva k vzácnosti.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Cardano analýza – rast 30 % iba za 6 dní. Ideálny čas na nákup?

Objem obchodu NFT 1 milión

Podľa správy Lifestyle Asia na svojom vrchole sa Ghozaliho selfie predávali za 0,9 ETH v hodnote približne 3 000 dolárov. Ghozaliho zbierka následne dosiahla celkový objem obchodu 317 kusov ETH, čo zodpovedá viac ako 1 miliónu dolárov. Mladý umelec na základe tohto príjmu prostredníctvom OpenSea aj uskutočnil svoju prvú daňovú platbu.

Napriek nedávnemu pomalému výkonu celkového kryptotrhu, nezameniteľné tokeny a blockchainový herný priemysel naďalej zaznamenávajú vysoké objemy transakcií.

Údaje DappRadar ukazujú, že počet UAW pripojených k Ethereum NFT DApps vzrástol od 3. štvrťroka 2021 o 43 %. Okrem toho sa peniaze generované obchodovaním nezameniteľných tokenov zvýšili z 10,7 miliardy USD v 3. štvrťroku 2021 na 11,9 miliardy USD za prvých desať dní roku 2022.

Prečítaj si tiež – Dlhodobý rastúci cyklus BTC sa stále neskončil – budú kryptomeny v roku 2022 rásť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre