30% ponuky BTC je podľa Glassnode v strate.
30% ponuky BTC je podľa Glassnode v strate. Zdroj: Shutterstock.com/Velishchuk Yevhen

Binance

Bitcoinoví (BTC) hodleri čelia kľúčovému týždňu z viacerých hľadísk. Ako v pondelok poznamenala analytická firma Glassnode, 30 % ponuky BTC je teraz v strate. Historicky to bolo kľúčové číslo, ktoré by mali býci brániť.

Pokles Bitcoinu z 69 000 USD na súčasnú úroveň nie je nič nezvyčajné. Pre dlhodobých investorov existuje konkrétny dôvod dúfať, že súčasná podpora sa udrží.

Pri pohľade späť na historickú cenovú výkonnosť Glassnode odhaľuje, že len čo sa 30 % ponuky dostane do straty, často dochádza k odrazom cien.

Išlo o krach trhu po pandémii COVID-19 v marci 2020 a v lete 2021 v dôsledku ťažobného zásahu v Číne. Úroveň 30-percentnej straty viedla v oboch prípadoch k impulznému pohybu spotovej ceny nahor.

Bitcoinová ponuka v profite
Bitcoinová ponuka v profite. Zdroj: Glassnode

Glassnode uznal, že rovnaký výsledok nie je tentoraz zaručený. Iní boli optimistickejší, pričom on-chain platforma CryptoQuant očakávala vzostupný výsledok.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Cardano analýza – cena na lokálnom maxime? Target 2,15 $ nemusíme dosiahnuť hneď

Trh ovládaný hodlermi podľa Glassnode

Vzhľadom na to, že krátkodobí držitelia (STH) – definovaní spoločnosťou Glassnode ako mince pohybujúce sa za posledných 155 dní – zostávajú v pomere k celkovej ponuke na nízkej úrovni, zostáva nádej, že najhoršia kapitulácia po historických maximách bola a je preč.

Ponuka v držbe STH je cca 3 milióny BTC, čo je relatívne historické minimum a úroveň, ktorá znamená prechod na trh, v ktorom dominuje HODL.

Toto platí od znižovania pákového efektu v máji 2021. Nízke úrovne ponuky STH sú typické pre medvedie trendy, pretože staré mince zostávajú nečinné a mladšie mince pomaly hromadia kupujúci s vysokým presvedčením.

Bitcoin - dlhodobí verzus krátkodobí držitelia
Bitcoin – dlhodobí verzus krátkodobí držitelia. Zdroj: Glassnode

Mohlo by ťa zaujímať – Oplatí sa teraz nakupovať kryptomeny? Dlhodobý pohľad na trh

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre