Margin Trading na Bitstampe už čoskoro! – Burza oznámila kľúčové partnerstvo

0

Obchodovanie na páku už dávno nie je žiadny luxus. Ponúka ho stále väčšie množstvo zmenární a aj najväčšia európska kryptoburza Bitstamp (pozn. aj Binance síce sídli na Malte, ale nepovažujeme ju za európsku burzu) musí ísť s dobou. Dnes oznámila kľúčové partnerstvo s bankou Silvergate Exchange Network (SEN). Ak teda obchodujete práve na Bitstampe, čoskoro budete môcť pákovať aj vy.

Ako prebieha spustenie Margin Tradingu na Bitstampe?

Aktuálne sú už v plnom prúde prípravy na sprístupnenie tejto služby zákazníkom. V prvej fáze Bitstamp umožní používať páku iba vybranej skupine inštitucionálnych klientov. Tí otestujú funkčnosť platformy a burza si overí, či má dostatok likvidity.

Momentálne nie je známe, kedy bude margin trading na Bitstampe sprístupnený širokej verejnosti.

Zahlasovali ste už v tohtoročnej ankete? Hľadáme top kryptomeny, ktoré v roku 2020 vytvoria najväčšie zisky. Hlasovalo už 450 ľudí.

>>>HLASOVAŤ<<<

Kľúčové partnerstvo so Silvergate Exchange Network

Silvergate Exchange Network (SEN) je kryptobanka, ktorá sprostredkováva prístup k fiat menám a k likvidite zmenárňam a burzám po celom svete. Medzi jej najväčších partnerov od marca 2019 patrí americká kryptoburza Gemini, ktorú založili bratia Winklevossovci.

SEN má podľa SEC 542 partnerov po celom svete, všetci sa zameriavajú na sprostredkovávanie nákupu a predaja kryptomien.

Partnerstvo Silvergate a Bitstampu je kľúčové pre obe spoločnosti a profitovať z toho budeme hlavne my, obchodníci.

Môže vás zaujímať: TOP5 kryptomien s najväčšími ziskami v roku 2020

Obchodovanie na páku – výhody a nevýhody

Obchodovanie kryptomien na páku je v poslednej dobe stále populárnejšie. Medzi prvými burzami, ktoré túto službu začali poskytovať, bol Bitfinex. Menšiu revolúciu spôsobil príchod burzy BitMEX, ktorá ako prvá poskytla 100x páku pri obchodovaní s BTC.

Pri obchodovaní na páku si požičiavate časť kapitálu, s ktorým následne máte možnosť obchodovať. Pri 2x páke poskytnete 50% kapitálu vy a 50% dostanete od burzy. Akokýĺvek zisk sa vám tak na účet pripočíta hneď dvakrát. Ale pozor! Ak vami obchodovaná kryptomena klesne, vaša strata bude dvojnásobná.

Čo čítať ďalej?

Krypto zákony v Rusku zrejme už čoskoro – Ako to ovplyvní kryptomeny?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre