TOP5 kryptomien s najväčšími ziskami v roku 2020

2
bitcoin rocket pump

Posledný týždeň bol pre kryptomeny naozaj prelomový. Iste, v prvých siedmich dňoch sme zaznamenali celkom pekné zisky, no to vo svete kryptomien nie je nič neobvyklé. Coiny sa následne ustálili na nových hladinách a včera krátko po polnoci začali svoj druhý veľký výpad. Na čele bol samozrejme Bitcoin, ktorý vytvoril nové high na 8800 $ a za posledných 24 hodín si pripísal 3%. Za posledných sedem dní je to dokonca 5%. Ale iste tušíte, že na trhu sú coiny s oveľa, oveľa väčšími ziskami.

Ak ich máte v portfóliu, určite sa teraz usmievate. Ak nie, nevadí. Nebolo to prvé, ani posledné rallye. Možno vám to vyjde nabudúce. A ak nemáte žiadne kryptomeny, tak na čo ešte čakáte? Spravte si účet na zmenárni Coinbase Pro (návod nájdete tu), naštudujte si základnú ziskovú stratégiu a o pár mesiacov sa už budete usmievať od ucha k uchu aj vy.

(článok pokračuje pod odkazom)

Ako obchodovať s kryptomenami? – Návod pre úplných blbcov! – alá Samuel Slavkovský

Bitcoin SV

Jasným víťazom tohto týždňa je Bitcoin SV, ktorý sa prebojoval z 9 priečky až do TOP päťky a aktuálne bojuje o štvrté miesto s Bitcoin Cashom. BSV je veľmi  kontroverzná kryptomena. Jej komunita je poháňaná nenávisťou a hypom. Centrálnou osobnosťou je Craig Wright ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto (anonymný tvorca Bitcoinu) a tento coin založil preto, aby si pohladil ego a zarobil pár dolárov navyše.

Preto rozhodne neodporúčame nakupovať BSV. Nenájdete ho ani na väčšine serióznych zmenární. Tak ako tak, Bitcoin SV za posledný týždeň vytvoril neskutočný 200% profit a za to si zaslúži prvé miesto v našom rebríčku.

Gratulujeme!

Odporúčame prečítať si:

Bitcoin Gold

Na druhom mieste sa nečakane umiestnil ďalší forku Bitcoinu – BTG. Táto kryptomena má všetky výhody nášho obľúbeného coinu, ale ťaží sa na grafických kartách. Tvorcovia BTG tak chceli viac decentralizovať ťažbu, keďže ASIC minery sú drahšie, ťažšie dostupné a GPU má každý

Bitcoin Gold spravil za posledných 24 hodín ukážkovú 80% pumpu a za 7 dní je hore o 140%.

Viac o tejto kryptomene: Bitcoin Gold – fork, ktorý chce vrátiť moc do rúk užívateľov

Đash

Na treťom mieste máme známy Dash. Táto kryptomena funguje už veľmi dlho. V roku 2018 dosiahla svoje high 1650 $. Potom však nasledoval tvrdý pád. Dash je jeden z coinov, ktoré svoje low dosiahli až v roku 2019. A cena? 35 $. Odvtedy však už len pumpuje a momentálne sa nachádza na 125 dolároch. Včera predviedol 53% skok, za posledných 7 dní je to až 125%.

Bitcoin Diamond

V našom rebríčku pokračujeme štvrtým  miestom, na ktoré sa dostal málo známy fork Bitcoinu – Bitcoin Diamond. Včera nám predviedol rast o 50%, za posledných sedem dní si však pripísal až 75%.

Zcash

Piate miesto obsadil ďalší coin zameraný na anonymitu. Zcash sa zobudil z dlhého zimného spánku a to čo predvádza v roku 2020 čakal iba málokto. Včera spravil 25%, tento týždeň takmer 62%. Na začiatku roka sa Zcash obchodoval za 26 dolárov a veľa ľudí ho už zavrhlo. Pre porovnanie, low z roku 2018 bolo na 46 dolároch. Dnes sa už obchoduje za príjemných 53 $ a včera dokonca otestoval okrúhlych šesťdesiat dolárov.

, TOP5 kryptomien s najväčšími ziskami v roku 2020

Zcash je z technickej stránky jeden z najkvalitnejších coinov vôbec. Narozdiel od Monera ponúka skutočnú, matematicky overiteľnú anonymitu. To je z dlhodobého hľadiska veľmi silný fundament a Zcash si tak vytvoril malú, no oddanú komunitu.

Technická analýza: ZEC/USD – Zcash sa konečne prebral – Ukončil svoj downtrend?

Záver

Sledovať v roku 2020 kryptomeny je proste radosť. Nakoniec ešte chceme dodať, že existuje množstvo shitcoinov, ktoré spravili aj väčšie percentá. Ide však o pump&dump podvody, ktorým nechceme robiť reklamu, takže sme ich do rebríčka nezahrnuli (áno, sme si vedomí toho, že aj BSV je pump&dump podvod).

Je škoda, že sme sa rozhodli vymenovať iba 5 coinov. Na šiestom mieste je totiž Ethereum Classic – pôvodný blockchain Etherea. Tento coin je tiež veľmi kvalitný, no bohužiaľ, za posledných 7 dní spravil „iba“ 55% a proste nestačí.

Čo čítať ďalej?

Kedy sa Bitcoin konečne vráti na svoje historické maximum? Je veľmi pravdepodobné, že to stihne ešte pred halvingom.

Dávka nádeje – Známy trader predpovedá $ 20 000 do júna 2020

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Samuel SlavkovskýĽuboš Kovár Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ľuboš Kovár
Member

Všetko staré altcoiny, až na SV