Čoraz častejšie sme svedkami toho, ako štáty prijímajú krypto zákony. Väčšinou to boli tvrdé regulácie, no v poslednej dobe sa trend obracia – začínajú sa formovať „crypto friendly“ zákony, ktoré podporujú rast a využitie kryptomien. Najnovšou krajinou, ktorá zrejme prijme krypto zákony bude Rusko.

Pomôže alebo uškodí?

Spoločnosti aktuálne nemôžu v Rusku legálne tokenizovať svoje aktíva, hoci v nedávnom zákone o digitálnych právach boli definované smart kontrakty.

Mohlo by vás zaujímať: ECB vyzýva banky na boj proti Facebookovej Libre – Čo to pre nás znamená?

Situácia sa však môže zlepšiť už v blízkej dobe, pretože dolná komora parlamentu v krajine sa chystá hlasovať o koncepcii digitálnych finančných aktív. Nový zákon môže byť prijatý už na jar tohto roka. Povedal tak Anatolij Aksakov, predseda Výboru pre štátnu dumu.

„S určitosťou 99,9% môžem povedať, že tento zákon prijmeme na jarnom zasadnutí,“ uviedol poslanec na tlačovej konferencii.

Aksakov uviedol, že ruské podniky potrebujú tento zákon, aby mohli využiť blockchain na lepšiu organizáciu predaja svojho tovaru, najmä surovín mimo krajiny.

Yury Brisov, učiteľ v Moskovskej digitálnej škole, poznamenal, že je potrebné dosiahnuť jasný postoj v otázke regulácie kryptomien, pretože bez neho by zákon nebol účinný. Brisov vysvetlil:

krypto, Krypto zákony v Rusku zrejme už čoskoro – Ako to ovplyvní kryptomeny?

„V súčasnosti nie sú kryptomeny v Rusku zákonom zakázané. To znamená, že ich obeh je legálne možný. Na druhej strane je pravdepodobné, že regulačné orgány, ministerstvá a súdy budú tlačiť na tvrdšie regulácie kryptomien. Preto je krypto zákon skutočne potrebný.“

Zdôraznil, že zákon by mal priniesť viac svetla pokiaľ ide o kryptografiu a až čas ukáže, či sa to parlamentu podarí dosiahnuť.

Návrh prišiel už v 2018

Parlament začal prvé čítanie návrhu tohto zákona už v máji 2018. V pôvodnej verzii sa v dokumente uviedla definícia tohto druhu aktív vrátane kryptomien a tokenu. V prvom čítaní sa okrem toho zaviedla koncepcia smart kontraktov.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev poveril vládu, aby prijala konečné znenie návrhu zákona do 1. novembra 2019. K tomu však ešte nedošlo v dôsledku nezhôd týkajúcich sa legalizácie kryptomien.

Aj Nemecko má svoje krypto zákony

Nový zákon v Nemecku – Od nového roka si zrejme uložíte kryptomeny aj v banke

Čo čítať ďalej?

Toto sú najlepšie investície tejto dekády! Investovali ste do nich?

Zdroj:
bitcoinist.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of