Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? ♦ Spoločnosť Bitwise požiadala o stiahnutie svojej žiadosti na povolenie Bitcoin ETF ♦ Projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svoj verejný blockchain.

Projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svoj verejný blockchain
Spoločnosť Bitwise požiadala o stiahnutie svojej žiadosti na povolenie Bitcoin ETF
Aj blockchain môže pomáhať prírode – Bitfury spolupracuje na obnove lesov

Projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svoj verejný blockchain

Kadena spustila svoj verejný blockchain a dokončila to, čo nazýva prvý hybridný blockchain platformou v odbore. Verejný blockchain Kadeny zahŕňa transakcie a schopnosť vypisovať inteligentné zmluvy. Spoločnosť tvrdí, že produkt je prvou zdieľanou sieťou typu „Proof-of-Work Layer 1“, ktorá sa dostala na trh.

Čo to vlastne znamená? Plne funkčný hybridný blockchain umožňuje prepojenie verejného reťazca so súkromnou sieťou. Hybridný blockchain Kadena podporuje interoperabilitu pomocou inteligentného zmluvného opensource programovacieho jazyka. Vďaka tomu môže Kadena hybridný blockchain spracovať 750 transakcií za sekundu, zatiaľ čo Bitcoin a Ethereum sú schopné spracovať len 7 respektíve 15 transakcií za sekundu.

Mohlo by vás zaujímať: TOP 5 kryptomien s najväčšími ziskami v roku 2020

bitwise, [Správy] Spoločnosť Bitwise požiadala o stiahnutie svojej žiadosti na povolenie Bitcoin ETF – Projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svoj verejný blockchain

Spoločnosť Bitwise požiadala o stiahnutie svojej žiadosti na povolenie Bitcoin ETF

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) potvrdzuje, že spoločnosť Bitwise Asset Management požiadala o stiahnutie svojej žiadosti na burzový obchodovaný fond Bitcoin ETF. Ide o druhé veľké stiahnutie ETF v poslednej dobe. Tým prvé bolo ETF spoločnosti VanEck.

Bitwise požiadal o registráciu ETF v januári 2019. V marci toho istého roka zverejnila Bitwise report o objeme zmeny BTC s tvrdením, že 95% objemu obchodovania je fake. Zistenie použila spoločnosť ako argument pre to, aby SEC ETF prijala. Zdôvodnenie však nepresvedčilo komisiu, ktorá návrh v októbri 2019 zamietla. O mesiac neskôr sa však regulátor rozhodol preskúmať svoje rozhodnutie. Nie je však jasné, prečo sa Bitwise rozhodol stiahnuť ETF práve teraz.

Aj blockchain môže pomáhať prírode – Bitfury spolupracuje na obnove lesov

Developerská blockchain firma Bitfury je pripravená spolupracovať s rozvojovým programom Organizácie spojených národov (UNDP) na projekte ochrany a zvýšenia lesnej pokrývky Kazachstanu. Cieľom projektu je pomôcť krajine znížiť v nadchádzajúcom desaťročí emisie skleníkových plynov o 15 %, aby splnila svoje záväzky.

Bitfury a UNDP sa chystajú tento mesiac podpísať dohodu s kazašským ministerstvom ekológie, geológie a prírodných zdrojov o vytvorení lesného porastu v Pavlodarskej oblasti. Projekt sa začne s cieľom vytvoriť 20 hektárov, ktoré budú spotrebovávať oxid uhličitý vytváraný miestnymi poskytovateľmi elektriny, poháňané uhličitými uhľovodíkmi na palivovú prevádzku spoločnosti Bitfury. Dúfa sa, že sa tým vyrovná uhlíková stopa spoločnosti o 100 – 110%.

Čo čítať ďalej?

3 fundamenty, ktoré spôsobili 2020 altseason

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of