Manipulácia s trhom? Bitcoin longy na Bitfinexe sú na rekordných úrovniach!

0

Vo svete kryptomien často narážame na manipuláciu s trhom. Aktuálne sa zdá, že sme opäť svedkami manipulácie, keď na burze Bitfinex je úplne iný pomer longov/shortov voči celému trhu s kryptomenami.

Nedáva to význam…

Shorty a longy sú rozdelené po množstve krypto zmenární, pretože sentiment na trhu je naďalej slabý. BitMEX aj Binance uverejňujú s malým rozdielom viac shortov než longov. Čo je zaujímavé, je krypto burza Bitfinex. Tá má totiž úplne iné štatistiky. Obchodníci s kryptomenami sa na tejto burze z nejakého neznámeho dôvodu správajú úplne inak.

Bitfinex momentálne vysiela rekordné množstvo longov BTC. Tento pomer longov voči shortom je v čase písania článku 87 percent ku 13 percentám. Vzhľadom na to, že to je úplne odlišný pomer ako má väčšina zmenární, situácia nenechala mnohých analytikov vo svete kryptomien na pokoji. Väčšina z nich sa následne k tejto situácii vyjadrila.

Podľa jedného z nich to môže byť iba klasický prípad manipulácie s trhom. Začiatkom tohto roka boli shorty a longy na Bitfinexe tiež odlišné od zvyšku trhu – čo viedlo k významnému pohybu na trhu krátko po tejto situácii.

Existujú tvrdenia, že ide iba o falošné čísla, ktoré strašia ľudí, aby nenakupovali. Iní poukazujú na to, že Bitfinex tento rok stráca na dôveryhodnosti. Objem obchodovania na burze klesol a obchodovanie na tejto krypto zmenárni čoraz menej ovplyvňuje trh.

Stále však veľké množstvo longov na Bitfinexe stačilo na to, aby sa celkový rozsah longov na všetkých burzách preklopil. Ak by tieto longy uzavreli tesne pred hlavným pohybom trhu, bolo by to jasným potvrdením, že je tu manipulácia s trhom.

Na základe skutočného objemu obchodovania má Bitfinex denný objem obchodovania okolo 27 miliónov USD. Vďaka tomu je stále piatou najväčšou krypto burzou podľa objemu obchodovania. Bitfinex má preto na trhu stále značný vplyv – napriek tvrdeniam o opaku je preto možné, že tento nárast longov je príznakom veľkého pohybu trhu.

Ostáva nám teda len čakať ako sa táto situácia vyvinie. Je zrejmé, že nejaký pohyb trhu príde, je však otázne kam. V prípade manipulácie je totiž nemožné akokoľvek predikovať nejaký smer.

Čo čítať ďalej?

Pokiaľ sa zopakuje história, uvidíme opäť masívny rast kryptomien!

Zdroj:
beincrypto.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre