Bitcoin - Bitcoinoví býci

Na začiatku tohto roka bola situácia s kryptomenami dosť zlá. Po koncoročnom prepade v roku 2018 klesol Bitcoin na nové minimá a stiahol zo sebou aj zvyšok kryptomien. Zmena nastala v lete tohto roka, kedy Bitcoin opäť vystúpal na 5-ciferné hodnoty. Dočkáme sa toho znova?

Bull run z leta tohto roka

Na začiatku roka 2018 Bitcoin padol až na dno, ktoré bolo tesne nad úrovňou 3 000 dolárov. V tej dobe sme boli svedkami kapitulácie, pričom mnohí videli Bitcoin na 1 500 dolároch, tí odvážnejší až na 500 dolároch. Nastal však opak, a v priebehu 5 mesiacov Bitcoin stúpol o stovky percent, pričom jeho cena zastala na úrovni 14 000 dolárov. To znamenalo takmer 500 % rast. Ostatné kryptomeny nasledovali. Napríklad Litecoin stúpol z 22 dolárov až na jeho maximum na úrovni 145 dolárov, čo predstavuje takmer 700 % nárast. Avšak, po tejto rozprávkovej jazde nastal útlm a aktuálne čakáme, ktorým smerom sa trh s kryptomenami vydá…

Ďalšia kumulačná fáza

Ak je história nejakým sprievodcom, BTC by sa mohol pripravovať na ďalšiu významnú cenovú rally, veľmi podobnú tej, ktorá sa uskutočnila začiatkom apríla tohto roku.

Obchodník s kryptomenami Cantering Clark si všimol záhadnú fraktálnu podobnosť medzi súčasným grafom a decembrovým dnom v roku 2018, po ktorom nasledoval v Q2 2019 citeľný rast. Vtedy Bitcoin dosiahol slušné hodnoty a zhodnotenie o stovky percent voči spomínanému koncu roka 2018.

Jeho kolega Josh Rager zdôrazňuje, že kráľ kryptomien – Bitcoin, je v súčasnosti vo fáze akumulácie. Táto akumulácia predstavuje aktuálne nudné obdobie bez výraznejšieho pohybu, či už nahor alebo nadol. Aj v čase písania tohto článku má Bitcoin malú volatilitu a jeho výkyvy sú vo veľmi malom rozmedzí. Jeho cena aktuálne predstavuje 7 462 dolárov.

Hop alebo trop

Na Twitteri prebiehajú rôzne predpovede, ale nie každý je bullish a verí v rast. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnil analytik Jacob Cantfield, až 47 percent všetkých respondentov verí, že súčasná situácia na trhu povedie k ďalšiemu prepadu celého trhu.

Obchodná legenda Peter Brandt nedávno vyjadril svoju silne pozitívnu bullish cenovú predpoveď s ohromujúcim cieľom 100 000 dolárov pre Bitcoin. Na druhej strane, ak by však Bitcoin miesto rastu klesol na minimá z decembra 2018, Brandt by to považoval za bod kapitalizácie, keď by aj tí najbúrlivejší býci spanikárili a predávali svoje kryptomeny, čo by malo za následok ešte väčší prepad.

Čo čítať ďalej?

Microsoft práve uzavrel partnerstvo s málo známou kryptomenou

Zdroj:
u.today

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance