Kryptoburzy v Južnej Kórei sú v poslednej dobe obľúbeným terčom hackerských útokov. 10. júna boli z burzy Coinrail ukradnuté kryptomeny v hodnote približne 41 miliónov USD. Dnes tu máme ďalší incident. Bola napadnutá burza Bithumb.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Vykradli burzu Bithumb

Z kryptoburzy Bithumb, ktorá je v súčasnosti šiesta najväčšia na svete a druhá najväčšia v Južnej Kórei, s denným obchodovaním vo výške viac ako 330 miliónov dolárov, “zmizli” kryptomeny v hodnote približne 37,2 milióna USD.

Nie je jasné, kedy došlo ku krádeži, ale burza Bithumb pozastavila vklady približne v čase 00:53 UTC. Okamžite začala prevádzať všetky svoje aktíva do “cold” peňaženky, aby zabránila ďalším stratám. 

Oznámenie na Twitteri

(iný tweet)

“Zistili sme, že boli ukradnuté niektoré kryptomeny v hodnote približne 30 miliónov dolárov. Ukradnuté kryptomeny budú pokryté spoločnosťou Bithumb a všetky aktíva sa prenášajú do offline peňaženky.” oznámila spoločnosť na Twitteri.

Krádež je pravdepodobne výsledkom hackerského útoku, hoci to burza formálne nepotvrdila. Vzhľadom na relatívne “malú” veľkosť krádeže je pravdepodobné, že sa hackerovi podarilo získať prístup k “hot” peňaženke niektorej zo zriedkavo obchodovaných kryptomien.

Môže vás zaujímať: Predikcia: Cena Bitcoinu sa vyšplhá na 60 000 dolárov

Záverom

Môžeme len odporučiť: Pri obchodovaní na krypoborzách buďte opatrní! Najlepšie je vybrať kryptoaktíva hneď po skončení obchodovania – nenechávať ich v “hot” peňaženke – a bezpečne ich uložiť.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
https://www.ccn.com/