Coinbase UK: potrebujeme regulácie

BITmarkets BITmarkets

Zeeshan Feroz, generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase UK, nedávno hovoril o najnovšom vývoji v odvetví kryptomien. Najväčším problémom pre kryptomeny je nedostatok regulácií, tvrdí Feroz.

Coinbase UK otvorila svoje brány v Spojenom kráľovstve v marci minulého roku a poznamenala, že odvtedy je UK najrýchlejšie rastúcim trhom spoločnosti. Kancelária v Londýne sa neustále rozrastá  a team predstavuje nové iniciatívy, ako je získavanie licencií pre elektronické peniaze od FCA (Financial Conduct Authority) a pridanie britskej zákazníckej podpory. Coinbase UK pre britských občanov ako prvý zjednodušil prístup ku kryptomenám. Momentálne obyvatelia Spojeného kráľovstva nemusia zamieňať svoje libry za eurá a jednoducho tak predchádzajú zbytočným poplatkom.

Poslanie spoločnosti Coinbase ?

Asi je všetkým jasné, že v prvom rade ide o profit spoločnosti Coinbase. Zeeshan Feroz však rozprával v rozhovore pre CCN aj o zmysluplnejšom poslaní. Feroz opisuje poslanie spoločnosti ako vytvorenie otvoreného finančného systému na dosiahnutie hospodárskej slobody, inovácií, efektívnosti a rovnosti príležitostí. Coinbase je presvedčená, že pomocou kryptomien je možné dosiahnuť efektívne a férové podnikanie. Ich prioritou je najdôveryhodnejšia a najjednoduchšia výmena kryptomien na svete a ich nedávne iniciatívy, najmä v Európe, to dokázali.

Bezpečný prístav, alebo prečo vládnu trhu…?

Čo sa týka zákazníkov v Spojenom kráľovstve, Coinbase je prvá spoločnosť, ktorá má bankový účet v Spojenom kráľovstve. Coinbase je rýchlejšia ako ktorákoľvek iná platforma. Licencia elektronických peňazí FCA pre fiatové operácie dokazuje záväzok zabezpečiť, aby boli finančné prostriedky zákazníkov vždy zabezpečené a zároveň poskytnúť záruky a prevádzkové štandardy, ktoré sú na rovnakej úrovni ako záruky iných regulovaných finančných inštitúcií. To znamená, že Coinbase nie je len najjednoduchšia výmena kryptomien, ale aj najbezpečnejšia.

Regulácie a čo sú vlastne kryptomeny

Niektoré kryptomeny možno považovať za cenné papiere a ich klasifikácia ako taká prináša dôveryhodnosť a zároveň majiteľa v budúcnosti nebudú čakať nepríjemné prekvapenia. Je to najlepší spôsob, ako jednotlivcom a inštitúciám poskytnúť bezpečné prostredie na investovanie do nich. Čo je kryptomena? Hlavnou výzvou, ktorej čelia kryptomeny je v  súčasnosti nedostatok regulácie, ktorý vedie k riziku, že nevieme ako budú klasifikované rôzne kryptomeny. Potrebujeme transparentnosť aj pri kryptomenách, aby sme zabránili ďalším manipuláciám a špinavým hrám.

Čo čítať ďalej:

Prevádzkovateľ Newyorskej burzy spúšťa Bakkt – globálnu platformu na obchodovanie kryptomien

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:www.ccn.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.