Kryptomeny lámu všetky rekordy
Kryptomeny lámu všetky rekordy, zdroj: shutterstock.com/Autor: phanurak rubpol

Kryptomeny lámu všetky rekordy. Dávajte si pozor!

Kryptomeny sa za posledný rok zmenili z podivného mini trhu pre počítačových geekov na sto.miliardový kolos, ktorý začína konkurovať Forexu. Trhová kapitalizácia dnes prekonala hranicu 130 miliárd dolárov a stále rastie. Väčšina kryptomien iba v roku 2017 vyrástla o stovky percent.

Začiatkom prázdnin sa však všetko zmenilo a trh začal padať. Bitcoin sa postupne zosunul z 3000 $ na 2000 $, Ethereum zo 400 $ dokonca až na 130 $ a ďalšie kryptomeny dopadli aj horšie. Po 1.8. je však všetko po starom a exponenciálny rast pokračuje.

Pre tých, čo žijú v jaskyni, 1.8. je dátum ktorý sa zapísal do histórie. Bitcoin totiž prechádzal veľkou aktualizáciou. Tá stále pokračuje a dočítate sa o nej v tomto článku. 1.8. tiež vznikol Bitcoin Cash. Celkovo v tej dobe na trhu panovalo veľké napätie a veľa investorov radšej časť svojho portfólia previedlo na doláre (alebo iné fiat meny).


Prečítajte si: Čo je Bitcoin Cash?


Nastala tak podivná situácia, keď sa na jednej strane ľudia bili o Bitcoiny, aby zadarmo získali Bitcoin Cash a na strane druhej trh zaznamenal veľký odliv peňazí. Všetci v napätí čakali, čo sa bude diať.

A začalo to rásť

2.8. sme sa zobudili do zeleného rána. Koniec sveta nenastal, skonštatovali sme v našom článku. Trhova kapitalizácia začala prudko rásť. Bitcoin prefrčal okolo “magickej” hranice 3000 $ a usadil sa na 3300 $. Ethereum postupne vystúpalo na 300 $. Na trhu sa objavili nové “kryptotygre” NEO, IOTA a QTUM a OMG. Tieto kryptomeny za posledných desať dní vystúpali o niekoľko stoviek percent. NEO (predtým Antshares) s kapitalizáciou 1,5 miliardy prekonalo Monero, Stratis, Dash, dokonca aj Ethereum Classic.


3 kryptomeny, do ktorých sa oplatí investovať


Po neistote z júla 2017 nastal ďalší kryptomenový ošiaľ. Popravde, nie je to nič prekvapivé. Bitcoin vydržal ďalšiu skúšku a vždy keď pokorí nové rekordy, investuje doň viac a viac ľudí. Práve to je sila kryptomien. Majú veľa kde rásť. Trh ešte ani zďaleka nie je presýtený.

Prečo teraz kryptomeny tak rýchlo rastú? Pretože na to majú priestor. Naozaj neexistuje lepšie vysvetlenie. Ľudia sa o nich zaujímajú. objavujú sa v správach, viceguvernér ČNB vyhlásil, aby sme sa nebáli Bitcoinu. V Austrálii sa zvyšuje tlak na centrálnu banku, aby prijala Bitcoin ako oficiálnu menu. SegWit prinesie bleskurýchle platby Bitcoinami, zrýchli sieť, zníži poplatky za transakcie. Z kryptomien sa stáva najrýchlejšie rastúce odvetvie na svete. Každý chce nastúpiť na vlak.

Na tomto stúpajúcom trende sa, samozrejme, radi zväzú aj takzvané veľryby. Teda investori s obrovským portfóliom, ktorý do istej miery vedia manipulovať cenou kryptomien. Práve oni sú často zodpovední za počiatočný impulz a oni majú moc súčasný trend otočiť.

Nezabúdajme, že po každom období rastu nasleduje väčší či menší pád. Ten často nastáva cez víkend. Veď, spomeňme si na čiernu nedeľu, keď trhová kapitalizácia klesla pod 70 miliárd dolárov. Dajte si teda na burze pozor! Neprepadnite pocitu, že vašu obľúbenú kryptomenu už nikdy nič nezastaví. Nezabúdajte na stopky a vždy investujte iba to, čo môžete stratiť. Ak chcete trochu diverzifikovať, investujte do ťažby.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance