Filecoin ICO - 200 miliónov za 60 minút!
Filecoin ICO - 200 miliónov za 60 minút!, zdroj: shutterstock.com/Autor: AndreyO

Filecoin láme rekordy

Vývojári z Bitcoin Core nepodporia SegWit2X

Pred dvoma dňami vývojári z Bitcoin Core prišli s vážnym prehlásením. Ich Bitcoin klient nebude podporovať SegWit2X bloky.. To je veľmi dôležité, pretože na SegWit2X záleží ďalší osud tejto kryptomeny.

Podľa New York Agreement mali 1.8.2017 čínski mineri podporiť SegWit a na oplátku koncom jesene 2017 dôjde k zváčšeniu blokov na 2 MB. To má zabezpečiť SegWit2X. Bitcoin Core developeri však v New Yorku neboli a s ničím nesúhlasili.

Ak nakoniec SegWit2X nebude aktivovaný, veľmi ľahko môže dôjsť k ďalšiemu rozdeleniu siete. Tentokrát by však šlo o skutočný split. O tejto téme sme napísali článok. Rozhodne ho odporúčame prečítať, aby ste boli v obraze.

Zdroj: cointelegraph.com

Filecoin ICO vyzbieralo 200 miliónov dolárov za 60 minút

Toto tu ešte nebolo. Iste, už sme videli ICO ktoré vyzbieralo viac peňazí (Tezos). No 200 miliónov za 60 minút? To je rekord. ICO skončilo po hodine, pretože firma zaznamenala problémy s ich web stránkou. Konkrétne s počítadlom vyzbieraných peňazí. Momentálne sa hovorí o ešte vyšších sumách. Podľa niektorých odhadov Filecoin vyzbieral viac než 250 miliónov, čo by z neho spravilo rekordné ICO.

Zdroj: coindesk.com

BTC-e chce vzniknuté dlhy splatiť vlastnými tokenmi

Pred nejakým časom sme vás informovali o problémoch ruskej burzy BTC-e. Je čas, opäť sa pozrieť na túto tému. Odsvtedy sa toho totiž stalo veľa. Pád burzy BTC-e prišiel tesne pred rozdelením Bitcoinu. Kurz však nijak zvlášť neovplyvnil. Po niekoľkých dňoch nedostupnosti začal manažment burzy komunikovať.

Situácia sa stala zdanlivo beznádejnou po tom, čo servery BTC-e zabavila FBI. Tá momentálne drží okolo 45% kryptomien, ktoré mali na burze uložené zákazníci BTC-e. Problém je v tom, že USA chcú burze uložiť pokutu vo výške 110 miliónov dolárov. Ako rukojemníkov pritom držia zákazníkov.

BTC-e vo svojom poste vysvetľuje, že už dva týždne bojujú o peniaze a podarilo sa im získať späť 55% peňazí uložených na ich účtoch. Manažment zvažuje vytvorenie vlastného ICO, ktoré by mohlo splatiť veľkú časť dlhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Bitcoin ako oficiálna mena v Austrálii

Austrálski politici odložili svoje rozdiely stranou a tlačia na centrálnu banku, aby prijala Bitcoin ako oficiálnu menu Austrálie. Senátori dokonca vytvorili skupinu “Parliamentary Friends of Blockchain” (Parlamentní priatelia blockchainu).

Digitálne meny v poslednej dobe získavajú na váhe a neradno ich naďalej ignorovať. Rastúca cena kryptomien zaujala politikov, ktorí by chceli po čase vytvoriť vlastnú digitálnu menu s vlastným blockchainom.

“Digitálna mena podporovaná vládou by zrýchlila platby v krajine a bol by
to sen auditorov. Na blockchaine totiž krásne vidíte každú transakciu.”

Povedal Ronald Tusker, šéf ADCCA.

Zdroj: cryptocoinsnews.com