Trhová analýza [16.7.2017] – Dve švajčiarske banky akceptujú Bitcoin

Analýzy Bývalý predstaviteľ Bieleho domu: „Kryptomeny predstavuju hrozbu pre centrálne banky!
Bývalý predstaviteľ Bieleho domu: „Kryptomeny predstavuju hrozbu pre centrálne banky!" Zdroj: shutterstock.com/Migrenart
BITmarkets BITmarkets

Ak ste si včera mysleli, že trh s kryptomenami už nemôže ísť nižšie, mýlili ste sa. Kapitalizácia prerazila 70 miliárd dolárov a momentálne už je ešte nižšie. Celková hodnota všetkých kryptomien tak za mesiac padla o neuveriteľných 40% a tento trend stále nekončí. Krvavý týždeň končí vo veľkom štýle.

Bitcoin po včerajšku klesol pod 2 000 $ za mincu, Ethereum padlo pod 150 $. V prvej desiatke momenálne stúpa iba IOTA, ktorá sa na Bitfinexe vymieňa za (+-) 16c. Na dvere TOP 10 klope Tether. Táto kryptomena je krytá dolárom, preto svoju hodnotu v podstate nemení (stúpa a klesá spolu s dolárom) a posledné dumpy ju vystrelili na 11 priečku.

Prvú desiatku uzatvára Stratis na troch dolároch za kus. Táto kryptomena má tento týždeň za sebou búrlivé obdobie, keď najprv padla o 60%, len aby sa v stredu vrátila na svoju pôvodnú hodnotu.

Vývoj trhu najlepšie ilustruje tento graf. Je na ňom zobreazené dianie na scéne za posledné dva mesiace.

graf 16.7.2017

Nuž, padá to, o tom niet pochýb. Dôvodom je hlavne nervozita, pred aktualizáciou Bitcoinu na nový protokol, SegWit2X, ktorá sa udeje 1.8.2017. Prvé kroky už započali. Včera vybrané spoločnosti začali prechádzať  na nový softvér. Viac o nadchádzajúcich udalostiach si môžete prečítať v našom článku. Nájdete tam presný rozpis spolu s odporúčaniami. Majte sa na pozore, táto zmena netriviálne zasiahne aj vás! Radšej sa teda informujte, než aby vám potom z peňaženky mali zmiznúť vaše Bitcoiny.

Červený týždeň dneškom končí. Čo myslíte, čo sa s trhom stane v pondelok? Môžete sa vyjadriť v komentároch.


Zistite viac o SegWit2X


Krátke správy


Švajčiarske finančné centrum ponúka investície do Bitcoinu

Dve veľké švajčiarske finančné inštitúcie minulý týždeň začali svojim klientom ponúkať investície do Bitcoinu. Ide o súkromnú banku Falcon a online burzu Swissquote. Swissquote túto novinku priniesol v spolupráci s Luxemburskou firmou Bitstamp. Stali sa tak prvými plne regulovanými švajčiarskymi inštitúciami, ktoré podporujú obchod s kryptomenami. Informoval o tom portál swissinfo.ch.

Ak bude aktivovaný BIP148 – SegWit, GDAX dočasne zakáže transakcie Bitcoinu

Ako už bolo v tomto článku spomenuté, Bitcoin v najbližších týždňoch čakajú zmeny. Tie môžu vyústiť v rozdelenie jeho Blockchainu na dve alebo viac vzájomne nekompatibilných sietí. Burza GDAX bude opatrná a v prípade aktivácie BIP148 zablokuje všetky transakcie Bitcoinu, dokým sa situácia neupokojí.

Google DeepMing AI sa sama naučila chodiť [Video]

Z iného súdku, umelá inteligencia od spoločnosti Google, ktorá okrem iného dokázala poraziť šampióna v starej čínskej hre Go, sa naučila chodiť. Samozrejme, v simulovanom virtuálnom svete. Pozrite si to na videu.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul