Trhová analýza koniec sveta nenastal
Trhová analýza koniec sveta nenastal, zdroj: shutterstock.com/Autor: everything possible

Koniec sveta nenastal. Zatiaľ…

Deň po rozdelení Bitcoinu na dve kryptomeny a stále sa nič moc nejede. Napriek tomu, že mnohí očakávali koniec sveta a historické pumpy či dumpy. Bitcoin Cash (BCH) po svojom vstupe na trh zaujal tretiu priečku na coinmarketcap.com s  kapitalizáciou takmer deväť miliárd dolárov. Po dlhom čase tak z prvej trojky vyhodil Ripple.

Väčšina kryptomien je po utorku v zelených číslach. Ethereum zvýšilo svoju hodnotu o 40 $, Bitcoin sa drží na 2700 $. Z prvej desiatky najviac vyskočil NEM – až o 25%.

Čo spôsobilo tak prekvapivý nárast trhu s kryptomenami? Za necelých 24 hodín doň natieklo 13 miliárd dolárov. V jednom momente vzniklo 16,5 miliónov nových BCH mincí a tie sa dnes na burzách vymieňajú za +- 500$.

Je dosť možné, že v najbližsích dňoch trh zasiahne korekcia. Minimálne hodnota Bitcoin Cash-u je trochu podozrivá. Na druhej strane, tisícky, možno aj milióny ľudí sa rozhodli Bitcoin split prečkať s “bezpečnými” nekolísajúcimi dolármi. Následne ich naliali na burzy v celom svete a violá, augustový rast je vysvetlený.

Grafy

Ako to vyzerá, keď sa na trhu z ničoho nič objaví 6,5 miliardy dolárov? Takto:

graf 2.8.2017

Bitcoin Cash na trhu bezpochyby vytvoril bublinu. Otázkou je, akú veľkú bublinu a či sa vôbec prejaví. Je totiž dosť možné, že masívny príliv peňazí po forku nakoniec túto kryptomenu “vytvorenú zo vzduchu” pokryje a všetko bude v poriadku.

Navyše, Bitcoin pred splitom padol o približne 250$. Po tom, čo sa niekoľko hodín držal na hranici 2900$ za necelých tridsať minút klesol na 2700$.

graf bitcoin 2.8.2017

Tak náhly prepad mohol byť reakciou na Bitcoin Cash. BCH o niekoľko hodín prišiel na burzy za cenu 0.1 BTC alebo 270$. Odvtedy už vyrástol na takmer 500$. V podstate teda možno žiadna bublina ani nevznikla.

S určitosťou vieme len jedno. Koniec sveta nenastal. Zatiaľ…

Vtip dňa na coinmarketcap

koniec sveta vtip dňa