Ethereum staking
Ethereum staking. Zdroj: Shutterstock.com/sweeann

Podľa správy obchodnej platformy Bestbrokers sa od začiatku roka staking Etherea zvýšil na niečo vyše 22 miliárd dolárov, čo predstavuje približne 14 miliónov ETH. Medzitým cena Etherea za posledných 9 dní narástla už o 27 % a v čase písania článku sa obchoduje na úrovni 1 586 dolárov.

Alan Gldbers túto situáciu okomentoval:

„Celkový podiel Etherea v súčasnosti predstavuje približne 14,44 milióna (22,9 miliardy dolárov). Celkový vklad ETH len v treťom kvartáli 2022 presahuje 1,096 milióna, čo je znakom toho, že obchodníci ho považujú za spoľahlivú alternatívu k tradičným trhom.“

Keďže úspešná aktualizácia The Merge sprístupnila Proof of stake druhej najväčšej kryptomene, nie je prekvapujúce, že celková vložená hodnota stúpa. Prekvapujúca ale môže byť stále vysoká dôvera investorov, a to aj napriek okamžitému cenovému poklesu v období zavádzania aktualizácie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ethereum TVL klesá, no staking rastie

Uskutočnenie vkladu pomocou stakingu Etherea je riskantný krok hlavne z dôvodu nízkej likvidity. Napriek tomu záujem o staking je stále vyšší, a to aj popri vysokej volatilite kryptomien. V súčasnosti je vložených viac ako 11 % celkovej obežnej ponuky a objem sa denne zvyšuje. Graf nižšie zobrazuje trend za posledné dva roky z hľadiska kvartálnych zmien.

Ethereum staking
Ethereum staking. Zdroj: Dune / BestBrokers

Celkové množstvo Etherea vloženého vo všetkých protokolov DeFi denominovaných v dolároch dosiahlo 105 miliárd dolárov na svojom cenovom maxime z novembra 2021. Celková uzamknutá hodnota (TVL) sa v čase písania nachádza už len na hodnote 30,06 miliárd dolárov.

Sieť Etherea sa tak nachádza v situácii, keď TVL v dolároch klesá, no objem stakingu rastie. Tento nesúlad súvisí s poklesom ceny ETH počas korekcie v roku 2022. Ethereum sa obchoduje tesne pod 1 600 dolármi a v kombinácii s dôverou investorov to môže znamenať, že cena je v súčasnosti podhodnotená a mala by rásť.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena narástla o 150 % len za 4 dni!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance