Bitcoin metrika je bullish.
Bitcoin metrika je bullish. Zdroj: Shutterstock.com/Africa Studio

Bitcoin STH-SOPR (EMA-30) sa teraz prvýkrát za štyri mesiace vrátil nad hodnotu 1, čo je signál, ktorý by sa mohol ukázať ako býčí vzhľadom na cenu kryptomeny.

Ako zdôraznil analytik v príspevku CryptoQuant, BTC STH-SOPR v súčasnosti vytvára vzorec, ktorý bol pre túto mincu historicky vzostupný. “Spent Output Profit Ratio” (alebo v skratke SOPR) je bitcoinový indikátor, ktorý nám hovorí, či sa mince na trhu práve predávajú so ziskom alebo so stratou.

Metrika funguje tak, že sa pozrie na históriu každej predávanej mince a skontroluje, či cena, na ktorej sa naposledy pohybovala, bola nižšia ako aktuálna alebo vyššia.

Keď je hodnota tohto ukazovateľa vyššia ako jedna, znamená to, že investori práve teraz predávajú svoje bitcoiny so ziskom.

Na druhej strane hodnoty SOPR nižšie ako jedna znamenajú, že na trhu BTC sa v súčasnosti realizujú celkové straty.

Upravená verzia tohto ukazovateľa berie do úvahy len tých investorov, ktorí svoje mince držali menej ako 155 dní pred ich predajom. Táto skupina investorov sa nazýva krátkodobí držitelia (STH).

Dole je graf, ktorý ukazuje trend v Bitcoin STH-SOPR (EMA-30) za posledných niekoľko rokov:

Pohyb metriky SOPR
Pohyb metriky SOPR. Zdroj: CryptoQuant

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Býčí signál pre Bitcoin

Ako môžete vidieť vo vyššie uvedenom grafe, zdá sa, že Bitcoin STH-SOPR (EMA-30) sa za posledných päť rokov držal vzoru.

Vyzerá to tak, že počas medvedích období mal indikátor vždy hodnotu menšiu ako jedna, zatiaľ čo býčie trendy sa vyskytli, keď mala metrika hodnotu väčšiu ako jedna. Nedávno STH-SOPR opäť prekonal 1 po tom, čo zostal pod prahom takmer štyri mesiace od decembra 2021.

Ak vzorec z minulosti platí aj teraz, potom tento zlom môže naznačovať, že Bitcoin sa čoskoro vzchopí aspoň k miestnej špičke.

Takýto vzostupný trend však nemusí trvať príliš dlho. V grafe sú dva regióny, kde sa metrika prelomila nad 1 a cena sa trochu zvýšila, kým pokračoval medvedí trend a STH-SOPR sa vrátil na hodnoty straty.

Prečítaj si tiež – Bitcoin vs. Ethereum – ktorá kryptomena má lepší výkon a kam investovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre