Najväčšie výbery BTC od 2018
Najväčšie výbery BTC od 2018. Zdroj: Shutterstock.com/NeoLeo

Binance

Nie je žiadnym tajomstvom, že Bitcoin tento rok vo veľkom opúšťa burzy, no najnovšie údaje ukazujú, ako sa vyvíja stláčanie ponuky.

Podľa on-chain analytickej firmy Glassnode minulý mesiac na rozdiel od mnohých iných zaznamenal odliv z búrz – zmenárne klesli o ekvivalent takmer 100 000 BTC.

Historicky sa počas životnosti Bitcoinu vyskytli iba dva prípady, keď odlivy prekročili hranicu 100 000 BTC. Tým sa marec stal jedným z najvyšších v tejto metrike.

Agregované odlivy výmenných kurzov tohto rozsahu boli v histórii zaznamenané len pri niekoľkých príležitostiach. Väčšina z nich bola po kríze likvidity v marci 2020,“ dodal Glassnode v komentároch na Twitteri spolu s anotovaným grafom.

Čistá zmena pozície BTC na burzách
Čistá zmena pozície BTC na burzách. Zdroj: Glassnode/Twitter

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Nedávno bol vyťažený už 19-miliónty Bitcoin – mince sú čoraz vzácnejšie

Bulish signál pre Bitcoin

Investori po krachu z marca 2020 obnovili nákupné správanie a dôsledky by mali byť jasné, ale môže chvíľu trvať, kým sa prejavia. V roku 2020, keď sa pár BTC/USD odrazil po poklese o 60 % za niekoľko dní, až do 4. štvrťroka sa cenový výkon skutočne začal meniť.

Partnerská analytická platforma CryptoQuant, ktorá sleduje zostatky 21 veľkých búrz, medzitým ukazuje, že celkové zásoby BTC sú teraz najnižšie od 1. augusta 2018, na úrovni 2,303 milióna BTC.

Klesajúci trend v roku 2022 nabral tempo v marci, keď bolo celkovo stiahnutých 77 000 BTC do súkromných peňaženiek.

Bitcoin rezervy na burzách
Rezervy BTC na burzách. Zdroj: CryptoQuant

Prečítaj si tiež – TOP 5 krypto airdropy, ktoré sledovať v apríli 2022 + návod ako sa ich zúčastniť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre