Bitcoin a realizovanie ziskov
Bitcoin a realizovanie ziskov. Zdroj: shutterstock.com/diy13/Love You Stock

Po najziskovejšom januári desaťročia málo kto čakal, že tento vzostup bude za takú krátku chvíľu prekonaný. Bitcoin totiž dokázal počas druhého marcového týždňa narásť až o 40 % len v priebehu 7 dní. Preto sa otvára otázka, kedy je správny čas vyberať zisky a kedy sa môže zastaviť rastúci trend.

Kedy vyberať zisky?

V prvom rade je potrebné povedať, že realizovanie ziskov je vysoko individuálne, keďže každý nakupoval na inej trhovej hodnote. Napriek tomu je pravdepodobné, že z krátkodobého hľadiska je väčšina držiteľov BTC v zisku, pretože bitcoin sa naposledy obchodoval na súčasnej hodnote v júni 2022.

Ako vidíme na grafe nižšie, stále nedokážeme určiť kde skončí rast. Objemy sú rastúce a trhová cena nenarazila na rezistenciu. Vieme ale, že medzi cenou 25 000 a 30 000 dolárov je historická transakčná medzera a preto by ďalším výstupným bodom mala byť práve hladina 30 000 dolárov.

Kedy bitcoin ukončí rast?
Kedy bitcoin ukončí rast? Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin sa zahráva s emóciami

Ak ste v nerealizovanom zisku v čase písania článku, pravdepodobne podstupujete vysoké riziko. Čím vyššie cena stúpa, tým viac rastie aj chamtivosť, no emócie do obchodovania nepatria o čom sa viac môžete dočítať v článku Ako strach a chamtivosť ovplyvňujú naše výsledky na burze.

Preto je potrebné vyberať zisky postupne a práve v súčasnosti je tá správna doba. Stále je ale dobré ponechať si menšinové percento na výber ziskov na hladine 30 000 dolárov. Čím viac cena stúpa bez korekcie, tým väčšie riziko podstupujeme, ak nerealizujeme zisky. Ak sa zaujímate o dlhodobú predpoveď, odporúčame vám prečítať si článok Bitcoin údajne dosiahne 100 000 dolárov do jedného roka.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Z technického hľadiska je najbližšou výstupnou zónou 30 000 dolárov. Na druhej strane, dokupovať môžeme na supportoch 25 200 a 23 000 dolárov. Podľa údajov CoinMarketCap, bitcoin prekonal trhovú kapitalizáciu 545 miliárd dolárov a denný objem obchodov dosahuje 33 miliárd dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Najväčšie bitcoinmaty na svete boli hacknuté – zmizlo 1,5 milióna dolárov