Bitcoin formuje rovnaký pohyb ako zlato v roku 1970

Novinky Bitcoin opakuje fraktál zlata
Bitcoin opakuje fraktál zlata. Zdroj: shutterstock.com/Billion Photos
BITmarkets BITmarkets

Skrachované americké banky vyvolali silný rastúci trend na trhu so zlatom aj bitcoinom. V dnešnom článku sa ale pozrieme na podobnosť pohybu zlata z roku 1970, ktorý by mohol zopakovať v súčasnosti aj bitcoin. Podľa správy Bitcoinist, túto podobnosť podpisuje vymknutie inflácie spod kontroly.

Bitcoin za 220 000 dolárov

Na grafe nižšie môžeme vidieť porovnanie cenového vzostupu oboch aktív, pričom bitcoin sa nachádza len v polovici fraktálu. Cenový nárast zlata zaznamenal rast 700 %, čo by mohol teoreticky dosiahnuť aj bitcoin.

Pre najväčšie digitálne aktívum by to predstavovalo cenový cieľ až 220 000 dolárov od trhovej ceny v čase písania článku a zároveň by sa to zhodovalo s analýzou, ktorú si môžete prečítať v článku Bitcoin údajne dosiahne 100 000 dolárov do jedného roka.

Zopakuje bitcoin rast zlata?

Zopakuje bitcoin rast zlata? Zdroj: Bitcoinist

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Halvingový cyklus by ostal neporušený

Pri dlhodobých analýzach je podstatné brať na vedomie halvingové cykly. Podľa stránky Buybitcoinworldwide je ďalší halving naplánovaný na 14. apríla 2024. V minulosti práve v takomto období cena začala vždy nový bullrun a preto je vysoký predpoklad, že sme na počiatku dlhodobého rastu aj teraz. V prípade, že sa viac zaujímate o fungovanie halvingu, odporúčame vám prečítať si článok Čo je to halvingový cyklus a prečo výrazne ovplyvňuje cenu Bitcoinu?

Dôležitou otázkou je koľko percent dosiahne bitcoin v ďalšom bullrune. Predošlý rastúci cyklus vytvoril zhodnotenie 1 900 % a ten pred ním 10 000 %. Ziskovosť bitcoinu rapídne klesá. Ak by sme uvažovali nad cenovým cieľom 220 000 dolárov, cena by celkovo od novembrového minima sformovala rast približne 1 300 %, čo by korešpondovalo s klesajúcou ziskovosťou.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Rok 1970 a súčasnosť sa vyznačujú podobným problémom s infláciou. Aj keď ekonomiku ako takú nemôžeme porovnávať a podmienky sú odlišné, reakcia zlata je rovnaká. A vidíme, že bitcoin sa správa podobne aj keď v tom čase ešte neexistoval.

Mohlo by ťa zaujímať: Najväčšie bitcoinmaty na svete boli hacknuté – zmizlo 1,5 milióna dolárov

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI