Ukradnutý bitcoin v hodnote 1,5 milióna dolárov
Ukradnutý bitcoin v hodnote 1,5 milióna dolárov. Zdroj: shutterstock.com/DIAMOND VISUALS/LightField Studios

Najväčší výrobca bitcoinmatov na svete, General Bytes, bol hacknutý, pričom zločinec získal prístup k hlavnému servisnému rozhraniu a odosielaniu prostriedkov. Podľa správy News Bitcoin, americkí operátori bitcoinmatov reagovali dočasným vypnutím zariadení. Hackerovi sa podarilo získať bitcoin v hodnote 1,5 milióna dolárov (56,28 BTC) od približne 15 až 20 prevádzkovateľov bitcoinmatov v USA.

„Vydali sme vyhlásenie, v ktorom vyzývame zákazníkov, aby okamžite prijali opatrenia na ochranu svojich osobných údajov. Vyzývame všetkých našich zákazníkov, aby okamžite prijali opatrenia na ochranu svojich finančných prostriedkov a osobných údajov a pozorne si prečítali bezpečnostný bulletin,“ vysvetlila spoločnosť v sobotu.

A ako sa hackerovi podarilo dostať do systému bitcoinmatov? Na diaľku nahral vlastnú aplikáciu Java pomocou servisného rozhrania. Získal prístup k databáze a dešifroval API kľúče potrebné na získanie prístupu k horúcim peňaženkám a burzám. Dokázal taktiež pracovať s menami, heslami a dvojfaktorovým overením (2FA).

Hackovanie je čoraz populárnejšie
Hackovanie je čoraz populárnejšie. Zdroj: Shutterstock.com/Sergey Nivens
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Držte bitcoin v hardvérovej peňaženke

Bitcoinmaty sú používané predovšetkým vďaka anonymite, no za to si účtujú aj vysoké poplatky. Na druhej strane ich nemôžeme ani zďaleka považovať za bezpečnú formu obchodovania s kryptomenami. Fungujú totiž v online svete, čo umožňuje hacky podobné tomu poslednému.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Na kryptomenovom trhu je obzvlášť dôležité bezpečie a preto by ste mali investovať iba peniaze, o ktoré si môžete dovoliť prísť. Preto je najvhodnejšou formou hardvérová peňaženka. Obrovská výhoda ale spočíva aj v držbe privátnych kľúčov. Ak totiž vkladáte kapitál do centralizovanej burzy, nie ste majiteľmi týchto kľúčov a ani kryptomien. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Burzy sú majiteľmi vašich kryptomien. Môže sa to zmeniť?

Preto ak využívate služby bitcoinmatov myslite na to, že sa pohybujete na rizikovom trhu a transakcie, ktoré realizujete, sú na verejnom blockchaine a môžu byť hacknuté.

Mohlo by ťa zaujímať: Poznáte blockchainového banditu? Tento hacker pomerne jednoducho nahromadil 90 miliónov dolárov