Švajčiarsko a prvý fond
Švajčiarsko a prvý fond. Zdroj: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski

Prijatie kryptomien vo Švajčiarsku stále naberá na obrátkach. Miestne finančné úrady udeľujú kryptomenovým investičným nástrojom viac regulačných schválení. Švajčiarsky Úrad pre dohľad nad finančným trhom (FINMA) schválil fond Crypto Market Index Fund. Ide o prvý kryptomenový fond podľa švajčiarskeho práva, ktorý úrad oficiálne oznámil 29. septembra.

Fond je spustený švajčiarskym správcom aktív Crypto Finance. Je spravovaný investičnou správcovskou spoločnosťou PvB Pernet von Ballmoos AG. FINMA poznamenal, že novo schválený fond je obmedzený na kvalifikovaných investorov, ktorí investujú predovšetkým do kryptomien alebo digitálnych aktív.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – cena drží support 41 000 $, objemy však stále chýbajú

Fond bude investovať iba do popredných kryptomien

Regulačný orgán uviedol, že Crypto Market Index Fund môže investovať iba do popredných kryptomien s dostatočne veľkým objemom obchodovania. Podľa Crypto Finance bude sledovať výkonnosť Crypto Market Indexu 10, produktu spravovaného SIX Swiss Exchange.

,,Cieľom indexu Crypto Market Index 10 je spoľahlivo zmerať výkonnosť najväčších, likvidných kryptomien a tokenov a poskytnúť benchmark investovania pre túto triedu aktív,” poznamenal Crypto Finance.

FINMA dodal, že bude vyžadovať, aby investori investovali iba prostredníctvom zavedených protistrán, ktoré majú sídlo v členskej krajine finančnej skupiny a na ktoré sa vzťahujú zodpovedajúce predpisy proti praniu špinavých peňazí.

V súvislosti so schválením fondu FINMA taktiež schválil SEBA Bank AG ako službu depozitára inštitucionálneho stupňa tým, že firme udelila licenciu CISA.

Mohlo by ťa zaujímať – Alibaba zakazuje predaj krypto minerov uprostred čínskych zákazov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre