Coinbase hrozí žaloba
Burza Coinbase. Zdroj: Shutterstock, 24K-Production

Jedna z najznámejších kryptomenových búrz, Coinbase, čelí tlaku a hrozbe žaloby zo strany SEC. Práve z tohto dôvodu burza ruší svoje plány na spustenie nového produktu ,,Lend”.

Prečítaj si tiež: Coinbase podáva žiadosť pre obchodovanie s krypto futures

Coinbase vs. SEC

Burza musí, bohužiaľ, upustiť od plánov na spustenie nového produktu, ktorý mal zákazníkom ponúknuť obrovské výnosy. Lending musí byť pozastavený z dôvodu hroziacej žaloby zo strany americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Čo je za tým?

S oficiálnym vyhlásením prišiel šéf právneho oddelenia Coinbase, Paul Grewal, ktorý zverejnil na svojom blogu správu o tom, že burza obdržala od SEC oznámenie. Ide o formálny list, ktorý slúži ako prvá forma upozornenia. V prípade spustenia služby Lend, vďaka ktorej by mohli zákazníci získať vysoký ročný percentuálny výnos (APY), komisia podá žalobu na burzu.

Tlak zo strany SEC je naozaj silný. Predstavitelia burzy tak museli urýchlene konať. Program Lend teda oficiálne končí skôr, ako začal. Burza musela následne ukončiť široký zoznam záujemcov.

„Zaregistrovali sa nám stovky tisíc zákazníkov z celej krajiny a chceme sa vám všetkým poďakovať za váš záujem. Neprestaneme hľadať spôsoby, ako našim zákazníkom priniesť inovatívne a dôveryhodné programy.”

Môže ťa zaujímať: Coinbase plánuje prostredníctvom dlhu získať 1,5 miliardy dolárov

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Tichá vojna

Aj keď zrušenie produktu prišlo v pomerne krátkom čase bez zbytočného rozruchu, generálny riaditeľ Coinbase, Brian Armstrong, to nechcel nechať len tak.

Armstrong vyjadril veľký nesúhlas s vyhrážkami zo strany SEC. Negatívne správy, samozrejme, ovplyvnili akcie burzy, ktoré poklesli o viac ako 8 %.

SEC sa stále viac zameriava na podobné produkty, ktoré dokážu zákazníkom poskytnúť omnoho lepšie podmienky v porovnaní s úrokmi na sporiacich účtoch v bankách. Pred nedávnom si komisia posvietila aj na spoločnosti BlockFi Celsius Network, ktoré boli taktiež nútené zrušiť svoje produkty.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre