Opäť krátka miniséria, ktorá sa bude zaoberať tým, aké predikcie odhadujú známi ľudia na hodnotu Bitcoinu v blízkej budúcnosti (do pár rokov). Avšak nepôjde iba čisto o hádanie a strieľanie rôznych čísiel. Každá známa osobnosť, ktorá sa na túto tému vyjadrila, totižto aj uviedla, prečo si myslí, že BTC bude mať práve takú hodnotu. No a ako tomu už býva zvykom, začneme tými najnižšími sumami a najnegatívnejšími predikciami.

Joe Davis – 0 dolárov

Podľa tohto ekonóma je šanca, že sa BTC dostane na nula dolárov celkom pravdepodobná. Čo sa ceny týka, tak Joe Davis je zástancom názoru, že Bitcoin je čisto iba špekulácia. Takisto si myslí, že BTC je veľmi zlým držiteľom hodnoty, keďže je veľmi volatilný, čo má spôsobovať veľké problémy. Joe preto odporúča ľuďom investovať do klasických, odskúšaných a dôveryhodných aktív.

Predikcie, Kam to až môže cena Bitcoinu dotiahnuť? – Predikcie 1. časť

Bill Gates – 0 dolárov

Možno celkom prekvapujúco, ale tento vizionár a extrémne vplyvný človek nepovažuje Bitcoin za platidlo, menu alebo dokonca aktívum. Sám sa dokonca vyjadril, že pokiaľ by sa to dalo veľmi jednoducho, tak by Bitcoin shortoval (v dnešnej dobe to už naozaj ide ľahko). Aj napriek tomu je Bill Gates zástancom toho, že Bitcoin jednoducho nevytvára žiadnu hodnotu a preto je jeho cena nafúknutá. Myslí si, že skôr či neskôr preto trh s kryptomenami nadobro zanikne a Bitcoin samotný tak bude mať hodnotu 0 dolárov.

Kenneth Rogoff – 100 dolárov

Bývalý predseda IMF (Medzinárodného menového fondu), ale takisto aj učiteľ na Univerzite Harvard Bitcoinu príliš neverí. Ešte v roku 2018 sa vyjadril, že si myslí, že Bitcoin dosiahne skôr hodnotu 100 dolárov ako 100 000 dolárov (v najbližších 10 rokoch). Ako klasický ekonóm, bankár alebo profesor sa vyjadril, že pokiaľ by sme odobrali možnosť prania špinavých peňazí a daňové úniky, tak by BTC nemal žiadne reálne využitie.

Tom Lee – 25 000 dolárov

Aby sme však nezakončili túto časť negatívne, tak sa poďme pozrieť na predikciu známeho Bitcoin býka Toma Leeho. V dnešnej časti ide o jedinú pozitívnu predikciu voči BTC ( v porovnaní s tým, čo nás čaká v budúcich dieloch, je to však nič). Pokiaľ ste sledovali vyjadrenia Toma Leeho, tak viete, že sumu 25 000 dolárov avizoval do konca tohto roka. Aj keď to ešte nie je nesplniteľné, je minimálne málo pravdepodobné, že by sa tak naozaj stalo. Celkovo však Tom verí, že BTC má pred sebou skvelé obdobie a za aktuálnu konsolidáciu vinní najmä neistotu na finančných trhoch.

Záver

Tak týmito štyrmi osobnosťami sme odštartovali našu minisériu o predikciách ceny Bitcoinu (či už v blízkej alebo vzdialenejšej budúcnosti). Nikto samozrejme nevieme predpovedať budúcnosť a tak je jasné, že ide iba o odhady. A aký je ten váš? Kde si myslíte, že sa Bitcoin dostane v najbližších rokoch a prečo?

Čo čítať ďalej?

[VIDEO] Hamilton vs. Satoshi – Skvelý rap duel, ktorý proste musíte počuť!

Zdroj:
blockonomi.com

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
nepoviemmichal Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
michal
Guest
michal

2021 100K

nepoviem
Guest
nepoviem

Osobne si myslím, že XRP vyhrá nad BTC. Pre zaujímavosť pozrite si ako sa darí moneygram odkedy používa XRP. Toto presvedčí každého. Teda verím, že BTC padne dosť hlboko po tom ako drh začne dospievať.