[VIDEO] Hamilton vs. Satoshi – Skvelý rap duel, ktorý proste musíte počuť!

1

Iba pred dvoma dňami sa na internete objavila nová pesnička o Bitcoine (a doláre) a je jasné, že ide o jednu z tých najlepších. Fiktívny rap duel medzi Alexander Hamiltonom a Satoshim Nakamotom má svoje čaro. Okrem chytľavého beatu je však tento song veľmi populárny aj kvôli niečomu inému.

Pesnička plná informácií

Samozrejme, že to treba brať s určitým odstupom, avšak z oboch strán sú podávané aj fakty o doláre, respektíve Bitcoine, ktoré ste možno ani netušili. „Hamilton“, ako aj „Nakamoto“ sa snažia obhájiť svoju verziu peňazí. Rovnako prišlo aj k „sporu“ medzi centralizáciou a decentralizáciou.

Keďže malo ísť o fiktívny battle (súboj), tak prišlo aj k nejakým slabučkým, ale rozumným „urážkam“. Pochopiteľne teda došlo aj k nejakým roastom a trash talkom. Avšak, všetko bolo spravené rozumne a podstatou bolo vyvolať debatu medzi obhajcami dolára a zástancami Bitcoinu.

Výborným počinom bol aj vstup moderátora daného battlu, ktorý si vypýtal „fakty“. Chcel tak akoby predísť tomu, aby sa obe strany iba urážali. Tým zariadil aj to, že sa pesnička nestala iba úbohým súhrnom útokov, ale naozaj skvele spracovanou (a zábavnou formou) výuky.

Čísla hovoria jednoznačne – ide o kryptohit!

Viac ako 3 000 komentárov na Youtube, cez 6 000 likeov a cez 270 000 videní za menej ako dva dni. To všetko svedčí o tom, že autorom sa účel určite podarilo splniť a táto pesnička by bezpochyby strčila do vačku nejednu slovenskú tvorbu.

Záver

Samozrejme, že toto by sme ako čisto edukačný zdroj nedávali. Pre tých, ktorí však už čo to o Bitcoine vedia, je takáto forma zábavy určite vítaná. Ako to hodnotíte vy? Ide o dobrý počin alebo o nepotrebnú snahu? Takisto, myslíte si, že vyhral Alexander Hamilton alebo Satoshi Nakamoto? O svoje názory sa neváhajte podeliť v komentároch.

Čo čítať ďalej?

7 Najlepších pesničiek o Bitcoine – budete si ich spievať celý deň

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Tom

ahoj, myslím že je to urobené dobrou formou , pretože tam nieje len prezentácia bitcoinu ( krypta ) ale aj jeho protistrana, čiže si to divák môže porovnať sám čo je naozaj výhodnejšie. Určite je potrebné rozprávať o bitcoine čo najviac aby sa dostal do uší všetkých ľudí .