To, že má Elon Musk skutočne originálne nápady, vás určite neprekvapí. Tentokrát však prišiel s niečím naozaj potrebným. Ide o tzv. psí mód, ktorý využijú snáď všetci majitelia psíkov a Tesly. Skrátka, keď potrebujete zanechať svojho maznáčika v aute, jednoducho na svojej Tesle nastavíte mód, ktorý udržiava teplotu v aute na normále.

Vyslyšanie návrhu zákazníkov

Behom posledných rokov stále častejšie počúvame o úmrtí psov v aute. Väčšinou za tým stojí nezodpovednosť ich majiteľov, ktorí ich v lete nechávajú v rozpálenom aute. Automobilka Tesla tomu chce zabrániť a tak vymyslela nové riešenie. Elon Musk si dal tú námahu a zaviedol do svojich áut tzv. psí mód.

Zákazníci chceli, aby si mohli nastaviť potrebnú teplotu a navyše na palubnom displeji nechať odkaz pre okoloidúcich, ktorý by ich upozorňoval na to, že sa majiteľ o chvíľu vráti. To všetko automobilka skutočne implementovala a čoskoro by sme sa mali dočkať integrácie do všetkých vozidiel.

Mohlo by vás zaujímať: Záhada! Chce si Apple požičať peniaze len preto, aby nimi mohol plytvať?

Záver

A čo si tom myslíte vy? Mali by to do svojich áut zaviesť aj ostatné automobilky? Určite by to pomohlo a predišlo by sa tak zbytočnému trápeniu našich maznáčikov.

Čo čítať ďalej?

Pozrite sa, ako Bugatti Chiron takmer prekonalo 500 km/h

Zdroj:
theverge.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.