Tom Lee sa vracia k predikciám ceny BTC – Urobí si ďalšiu hanbu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V decembri minulého roka Tom Lee, známy zástanca BTC, odišiel s dlhým nosom, keď predpovedal, že do konca roka dosiahne BTC 15 000 USD. To sa nielenže nestalo, ale aj Bitcoin sa pohyboval na druhej strane od predikcie Leeho. Teraz sa Tom Lee vracia s ďalšou predikciou.

Kam to bude?

Tom Lee je známym zástancom Bitcoinu a podľa toho aj volí slová. Napriek tomu, že jeho minulá predikcia katastrofálne zlyhala, sa Lee nevzdáva a ďalej sa ako kryptomenová televízna ikona púšťa do ďalších predpovedí. Jeho poslednou predpoveďou je, že rok 2019 je obdobím opráv. Opráv v zmysle cenových hladín.

Hlavným argumentom Leeho je fakt, že sa zdá, ako je Bitcoin jednoducho užitočný. Fundamentálna hodnota Bitcoinu je tak stále podstatne vyššia, než kde sa teraz nachádzame. S tým je spojená jeho cenová predikcia, ktorá hovorí, že kritickou hladinou bude 200weekly moving average. Na tom sa zhoduje s mnohými profesionálnymi tradermi.

Koľko ľudí vie, čo sú to kryptomeny – Podľa najnovšieho prieskumu má každý desiaty človek skúsenosti s kryptomenami

200-weekly moving average je v krypto-komunite chápané ako naozaj dôležitá hranica, ktorá sa osvedčila aj v predchádzajúcich cykloch. Pri bull markete funguje ako podpora, pri bear markete zase ako najsilnejšia rezistencia. Všeobecne sa tak očakáva, že po prerazení tohto indikátora sa dostaneme späť do poľa býčieho trhu.

Verte-neverte

Tom Lee predpovedá, že toto prerazenie bude okolo októbra tohto roka. To patrí na škále predikcie k tým najviac optimistickým. Veľká časť obchodníkov očakáva tento obrat trendu až ku koncu roka 2019 alebo na začiatku roka 2020. Tom Lee sa tak opäť ukazuje ako nesmierny optimista. sa veriť jeho predikciám?

Určite nie. Tom Lee nie je spasiteľom a v jeho záujme nie je ani pomoc ostatným investorom. Jeho neuveriteľne hlúpa predikcia z konca minulého roka naznačuje, že sleduje svoje vlastné ciele. Pravdepodobne tak chcel svojím vyjadrením vyvolať falošnú nádej a hnať ďalších investorov do nákupu počas nevýhodnej doby.

Hack slovenskej burzy – Slovenská zmenáreň, KryptoTop, bola hacknutá

Všeobecne je možné povedať, že veriť predikciám kryptocelebrít je veľmi nebezpečné, pretože sledujú svoje vlastné ciele, ktoré môžu byť opačné ako sú ciele menších investorov. V tomto ohľade je najlepším variantom spoliehať sa buď na vlastný rozum, alebo na služby ako je Trading11, kde si môžete overiť, ako dobre odhalili technické analýzy budúci pohyb BTC či iných kryptomien.

Najnovšia cenová analýza BTC:

14.03.19 Technická analýza BTC/USD – Zatím žádná velká změna

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil A. Kracík.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.