Južná Kórea a kryptoburzy
Južná Kórea a kryptoburzy, zdroj: www.shutterstock.com/KoshiroK

Južná Kórea: Deadline pre kryptoburzy, dokedy sa mali splniť požiadavky na to, aby zostali otvorené a mohli oficiálne fungovať podľa nového nariadenia, expiroval.

Dvadsaťdeväť “šťastlivcov” úspešne splnilo požiadavky a môže pokračovať vo svojej činnosti, ale iba štyri z nich môžu obchodovať s oficiálnou menou – kórejským Wonom.

Môže ťa zaujímať: Regulátori SAE odobrili obchodovanie s kryptomenami v Dubajskej “free zone”

Nová regulácia nadobudla platnosť

Zákon o používaní špecifikovaných informácií o finančných transakciách vyžadoval od kryptobúrz získať certifikácie o informačnej bezpečnosti (ISMS) a predloženie správy finančnej spravodajskej jednotke krajiny (FIU) do polnoci 24. septembra. Burzy, ktoré plánujú ponúkať obchodovanie s domácou fiat menou, musia uzatvoriť spoluprácu s miestnymi bankami, aby používatelia vystupovali pod skutočnou identitou.

Komisia pre finančné služby (FSC) je najvyšší finančný regulátor v štáte. Uviedli, že 29 kryptobúrz dostalo ISMS osvedčenie a predložili FIU správu pred termínom uzávierky. Ich požiadavky budú spracované do troch mesiacov.

Všetky spoločnosti budú taktiež povinné vytvoriť systém na prijatie globálnych štandardov proti praniu špinavých peňazí (AML), tzv. “travel rule“. Toto odporúčanie vydal Financial Action Task Force (FATF), medzivládny dozor nad praním špinavých peňazí.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

J. Kórea má 4 kryptoburzy v spolupráci s bankami

Iba 4 (Upbit, Bithumb, Coinone a Korbit) z 29 búrz bude oficiálne spolupracovať s bankami, kde budú transparentné všetky účty, ktoré budú mať samozrejme aj pravú identitu. Práca s bankami je potrebná na to, aby burzy ponúkali obchodníkom možnosť nakupovať a predávať kryptomeny výmenou za kórejský Won. Zvyšných 25 môže pracovať iba s kryptomenami.

Bithumb, Coinone a Korbit vyvíjajú spoločný systém, ktorý bude dodržiavať “travel rule”, zatiaľ čo UpBit, najväčšia kryptoburza v Južnej Kórei, už pracuje na svojom vlastnom systéme samostatne.

Po piatkovom termíne 37 neúspešných kryptobúrz nesplnilo regulačné požiadavky a musia uzavrieť svoju činnosť. Tí, ktorí tak neurobia, budú čeliť pokute až do výšky 50 miliónov wonov (cca 36 000 €) alebo môžu ísť na 5 rokov do väzenia.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – 9 % rast stále nespôsobil narušenie korekčnej štruktúry 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance