Investori nakupovali Bitcoin
Investori a BTC. Zdroj: Shutterstock, Morrowind

Pokles spôsobený čínskym zákazom môže byť vhodným momentom na nákup. Presne týmto pravidlom sa riadili aj inštitucionálni investori. Produkty v oblasti BTC zaznamenali prílev tri po sebe idúce týždne.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – cena pokračuje sideway, podarí sa udržať support 41 000 $?

Inštitucionálni investori využili čínsky zákaz

Vyjadrenie čínskej vlády spôsobilo veľký pokles na trhu s kryptomenami, ktorý zareagoval prakticky okamžite. Šance sa chopili inštitucionálni investori, vďaka ktorým zaznamenali investičné produkty prílev v hodnote 95 miliónov USD. Táto suma bola evidovaná v období od 20. do 24. septembra. Ide o nárast v hodnote 126 %.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Treba však dodať, že apetít investorov o altcoiny zostáva nedotknutý. Medzi najsilnejšie projekty patrí stále Solana s prílevom 3,9 milióna USD, Cardano s 2,6 milióna USD a Polkadot s prílevom 2,4 milióna USD.

Môže ťa zaujímať: Chcete úspech a bohatstvo? Nedovoľte, aby vás zlomila prípadná porážka!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Obdobie zlých správ

Za posledný mesiac bol trh s kryptomenami viackrát tvrdo zasiahnutý negatívnymi správami z Číny. Najprv vyplávala na povrch správa o krachu čínskeho developerského giganta Evergrande. Následne Čínska ľudová banka prišla s memorandom, v ktorom oznámila zákaz všetkých transakcií s kryptomenami.

Ako už bolo viackrát spomenuté, takéto obdobie môže byť v konečnom dôsledku pozitívne. Trh sa vyčistí a pripraví na ďalší rast. V minulosti boli tieto správy spúšťačom býčích sérií.

Posledný tvrdý úder čínskej vlády prišiel ešte v roku 2017. Vtedy sa cena BTC dokázala vyšplhať zo 4000 USD až na vtedajšie historické maximum 20 000 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre